وزارت بهداشت سامانه تصفيه فاضلاب 9 بيمارستان را در دست پيگيري دارد

۱۳۸۸/۰۵/۲۴ - ۱۱:۱۸ - کد خبر: 16717
 وزارت بهداشت سامانه تصفيه فاضلاب 9 بيمارستان را در دست پيگيري دارد
دکتر " سيد حسن امامي رضوي" در گفت‌و‌گو با ايرنا افزود: در زمان حاضر اکثر بيمارستان‌هاي دولتي تصفيه فاضلاب را ايجاد کرده و تعدادي ديگر نيز در حال ايجاد اين سامانه هستند.
امامي رضوي همچنين علت نداشتن سامانه تصفيه فاضلاب در بيمارستان هاي ياد شده را ناشي از کمبود بودجه عنوان کرد و گفت: طي ساليان گذشته بودجه کمي به ايجاد سامانه هاي ياد شده در بيمارستان ها اختصاص يافته بود که براي بيمارستان ها کافي نبود.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست پيشتر اعلام کرده بود که در شهر تهران 9 بيمارستان دولتي تصفيه فاضلاب نداشته و از وضعيت پسماند مطلوبي برخوردار نيستند.
"فاطمه واعظ جوادي" افزود: در اين زمينه تمام آيين‌ها و دستور العمل‌هاي اجرايي در خصوص ضوابط حاکم بر پسماندهاي پزشکي، صنعتي و بهداشتي تهيه و تدوين شده و ضوابط حاکم بر پسماندهاي کشاورزي نيز به زودي تدوين و ابلاغ مي‌شود.

وي افزود: مشکل عمده دستگاه‌ها در خصوص اجراي اين ضوابط منابع مالي است و اکنون 9 بيمارستان دولتي فاقد فاضلاب تهران تقاضاي زمان براي رفع اين مشکل هستند.
وي افزود: از تمامي اين بيمارستان ها شکايت شده و همگي آنها در دادگستري داراي پرونده قضايي هستند.

به گفته وي، همه قبول دارند که نبايد فاضلاب و پسماندهاي پزشکي و صنعتي وارد فاضلاب شهري شود ولي به دليل برخي محدوديت ها مانند مشکلات مالي اين مهم از سوي بسياري از دستگاه‌ها مراعات نمي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.66275s, 18q