پيشرفت بيماري آرتريت روماتوئيد باعث از کارافتادگي مي‌شود

۱۳۸۸/۰۵/۲۴ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 16725
پيشرفت بيماري آرتريت روماتوئيد باعث از کارافتادگي مي‌شود
دکتر احمدرضا جمشيدي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که حدود 40 درصد از مردم به نوعي از بيماري‌هاي روماتيسمي رنج مي‌برند؛ گفت: اين شکايات شامل دردهاي استخواني، مفصلي، دردهاي کمري و پوکي استخوان است.

وي با تاکيد بر لزوم توجه جدي به اين نوع بيماري‌ها ياد آور شد: بيماري‌هاي استخوان و مفاصل باعث ناتواني‌، کاهش نيروي کار و مختل شدن زندگي عادي افراد مي‌شود.

دکتر جمشيدي با بيان اين که با آموزش صحيح و مناسب مي‌توان از پيشرفت اين نوع بيماري‌ها در کشور جلوگيري كرد، گفت: با استفاده از روش‌هاي درماني جديد، مي‌توان زندگي مناسبي را براي اين گروه بيماران فراهم کرده و از ناتواني و از کارافتادگي بيماران جلوگيري کرد.

وي با اشاره به اينکه يک درصد از افراد جامعه به بيماري‌هاي آرتريت روماتوئيد مبتلا هستند؛ گفت: در مبتلايان به اين بيماري، تورم در کليه مفاصل بدن ايجاد مي‌شود که با ايجاد علايمي نظير خشکي صبحگاهي نمايان مي‌شود.

اين فوق تخصص روماتولوژي افزود: درصد زيادي از بيماران با استفاده از درمان‌هاي معمول، قابل درمان هستند ولي درصد کمي از مبتلايان (کمتر از پنج درصد) علي رغم استفاده از اين نوع درمان‌ها، به درمان پاسخ نمي‌دهند و دچار کجي و تغيير شکل‌هاي مفصلي، تخريب مفاصل و گاه از حرکت افتادن مفاصل شده همچنين اين بيماران به دليل درد و تورم شديد در انجام کارهاي روزمره با مشکل مواجه مي‌شوند.

دکتر جمشيدي يادآور شد: با توجه به اين که داروهاي جديدي که در سراسر جهان براي درمان بيماري‌هاي روماتيسمي مورد استفاده قرار مي‌گيرند تحت پوشش بيمه نيستند، در صورت تاييد و پوشش بيمه‌اي اين نوع داروها، مي‌توان کمک شايان توجهي به اين قشر از جامعه کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74696s, 18q