دكتر لنكراني: پزشك خانواده و اقتصاد سلامت از اولويت‌هاي آموزش پزشكي‌ است

۱۳۸۸/۰۵/۲۵ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 16737
دكتر لنكراني: پزشك خانواده و اقتصاد سلامت از اولويت‌هاي آموزش پزشكي‌ است
دكتر كامران باقري لنكراني در گفت‌وگو با ايسنا، عنوان كرد: بنده به عنوان فردي كه شايد بتوانم گزارشي به مسوولين بعدي وزارتخانه‌ ارايه كنم، حتما توصيه‌ام اين خواهد بود كه موضوع پزشك خانواده به عنوان يكي از اولويت‌هاي جدي در دولت دهم پيگيري شود، چراكه اين مسائل از چالش‌هاي مهم وزارتخانه در اين 4 سال بوده است.

وي افزود: پيش از اين پيشنهادهايي داشتيم كه در اين دوره دنبال مي‌كرديم كه بخشي از آن در حوزه خودمان است و از آنها مي‌توان به اصلاح نظام مديريت بيمارستانها اشاره كرد كه اين فعاليتها آغاز شده و بخشي از آن احتياج به همكاري بين بخشي دارو به ويژه توسط سازمانهاي بيمه گر دارد كه بايد دنبال شود.

وي در خصوص پيشنهاد مجلس مبني بر افزايش ظرفيت‌ها،‌ گفت: مجلس موضوع ظرفيت‌ رشته‌هاي علوم پزشكي را در 2 كميسيون آموزش و بهداشت دنبال مي‌كند. ديدگاه دوستان در اين دو كميسيون يكسان نيست يعني در حالي كه كميسيون آموزش به ما تاكيد مي‌كنند كه ظرفيت‌ها را افزايش دهيم تعداد زيادي از اعضاي كميسيون بهداشت تاكيد دارند كه ظرفيت‌ها حتي در برخي از جاها محدود شود.

وي افزود: وظيفه ما به عنوان بخشي از قوه مجريه، اجراي هر چيزي است كه قانون به ما مي‌گويد، بر اساس قانون تعيين ظرفيت‌ها بر اساس بازار كار، ‌روزآمدي و نيازهاي كشور محقق مي‌شود، بر اين اساس كميته‌اي در معاونت آموزشي تشكيل شده كه بر اساس اين 3 مبنا ظرفيت‌هاي هر سال را تعيين و اعلام مي‌كند.

وي با بيان اينكه در اين راستا بر اساس نيازسنجي كشور اقدام شده است، تصريح كرد: اين مستند در همه جا قابل دسترس است، با اين حال اگر مجلس تصميم ديگري ابلاغ كند، اجرا مي‌كنيم.

وزير بهداشت در خاتمه تاكيد كرد: البته ما فكر مي‌كنيم ملاك مجلس قانون توسعه چهارم است كه در اين قانون اين 3 ملاك مورد تاييد است و ظرفيت‌ دانشگاه‌هاي علوم پزشكي بر اساس اين 3 معيار طراحي مي‌شود و ما هم تلاش كرديم كه همين تكليف قانوني را انجام دهيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20684s, 18q