85 درصد داروهايي که در کشور ساخته مي شود از کيفيت مطلوب برخوردارند

۱۳۸۸/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۸ - کد خبر: 16758
85 درصد داروهايي که در کشور ساخته مي شود از کيفيت مطلوب برخوردارند
دکتر حميد خويي، رييس انجمن علمي داروسازان ايران، در گفت‌وگو با ايسنا ، با بيان اين مطلب، گفت: بحث کيفيت داروهاي ايراني، بحثي است که در سال‌هاي اخير مطرح شد و مطرح شدن آن دلايل خاصي داشت. اين مساله با بازشدن دروازه‌هاي کشور در مقابل داروهاي وارداتي و زمينه سازي براي ورود اين داروها به بازار دارويي ايران مرتبط است.

وي افزود: داروهاي ايراني توانسته در 20 سال بعد از انقلاب اسلامي، تمام نيازهاي سيستم سلامت را برآورده و انتظارات مردم و جامعه پزشکي را برطرف کند.

به گفته رييس انجمن علمي داروسازان ايران، بيش از 85 درصد داروهايي که در کشور ساخته مي‌شود از کيفيت مطلوب و قابل قبول برخوردارند و براساس معتبرترين استانداردهاي داروسازي جهان ساخته مي‌شوند.

وي گفت: در مجموع کارنامه صنعت داروسازي و کيفيت داروي ايراني، بسيار بالا است، نسبت به بحث کيفيت دارو همان قدر که در داروي ايراني حساسيت نشان مي دهيم، بايد به داروي وارداتي نيز حساسيت بيشتري نشان دهيم.

دكتر خويي در پايان خاطرنشان کرد: در مورد بسياري از داروها فرآورده‌هاي دارويي ساخت ايران با رقباي مطرح خارجي کارآزمايي باليني شده که در اکثر موارد، داروهاي ساخت ايران از نظر اثربخشي باليني، با داروهاي مشابه خارجي قابل مقايسه است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12857s, 19q