از خريد زولبيا باميه فاقد بسته‌بندي‌ مجاز خودداري كنيد

۱۳۸۸/۰۵/۲۷ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 16805
از خريد زولبيا باميه فاقد بسته‌بندي‌ مجاز خودداري كنيد
در اين اطلاعيه به هموطنان توصيه شده است كه از خريد زولبيا باميه، خرما و شيريني‌هاي سنتي ويژه ماه مبارك رمضان كه به صورت فله‌اي و يا در بسته‌بندي‌هاي غيرمجاز عرضه مي‌شود، خودداري كنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي همچنين مناسب‌ترين ظروف براي توزيع نذورات و افطاردهي حاوي مواد غذايي را ظروف يكبار مصرف با پايه گياهي و تجزيه پذير و در درجه بعد ظروف سلولزي برشمرده و افزوده است: استفاده از مابقي ظروف يكبار مصرف براي توزيع غذاي سرد بلامانع است.

اين وزارتخانه همچنين به هموطنان توصيه كرده است كه قبل از استفاده از سبزيجات، چهار مرحله سالم‌ سازي سبزي، شامل شستن سبزي، ريختن يك تا 5 قطره مايع ظرفشويي در يك ليتر آب به منظور انگل‌زدايي سبزي، گندزدايي سبزي با محلول‌هاي عرضه شده در داروخانه‌ها و نهايتاٌ شست وشوي سبزي با آب انجام شود.

در ادامه اين اطلاعيه همچنين به هموطنان توصيه شده است كه توزيع مواد غذايي پخته شده فقط به صورت گرم و تازه صورت پذيرد و در تهيه غذا از روغن با ترانس پايين و ترجيحا مايع و نيز نمك يددار توصيه شده استفاده شود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در اين اطلاعيه از هموطنان خواسته است كه در صورت مشاهده هر گونه تخلف اعم از تهيه و طبخ زيرزميني مواد غذايي و عرضه از طريق دستفروشان، مي‌توانند مراتب را به شماره تلفن 09678 اطلاع دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67598s, 18q