تدوين دستورالعملهاي‌ پيشگيري ازآنفلوآنزاي«آ»درمدارس

۱۳۸۸/۰۵/۲۷ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 16821
تدوين دستورالعملهاي‌ پيشگيري ازآنفلوآنزاي«آ»درمدارس
دكتر امامي رضوي در حاشيه افتتاح كلينيك مجازي ديابت در بيمارستان شريعتي در رابطه با اقدامات انجام شده به منظور كنترل بيماري آنفلوآنزاي نوع آ در آستانه ماه مبارك رمضان و فرا رسيدن فصل پاييز گفت: جلساتي مرتبط با اين بيماري به صورت مرتب در حال برگزاري است. در آستانه فصل پاييز بيشتر نگراني‌ها در مورد اين بيماري مربوط به بحث مدارس و تجمعات دانش‌آموزي است. در اين زمينه توصيه‌هاي لازم صورت گرفته است.

وي گفت: به منظور كنترل اين بيماري در سطح مدارس با توافق وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل‌هايي براي پيشگيري و محدوديت انتشار اين بيماري در حال تدوين است.

وي به ايسنا گفت: در اين دستورالعمل‌ها مشخص شده كه مثلا تا چه تعداد ابتلا در يك كلاس منجر به تعطيلي آن كلاس مي‌شود كه در اين زمينه كشورهاي مختلف دستورالعمل‌هاي مختلفي را به اجرا گذاشته‌اند.

دكتر امامي رضوي در رابطه با اقدامات وزارت بهداشت براي پيشگيري از انتشار اين بيماري در ماه رمضان گفت: با توجه به برگزاري مجالس جمعي در اين ماه توصيه‌هايي در رابطه با بهداشت محيط و رعايت بهداشت در ارائه نذورات صورت گرفته است. همچنين به مراكز عمومي ارائه اين خدمات، نظارت‌هايي از سوي وزارت بهداشت انجام مي‌شود. همچنين به هتل دارها نيز دستورالعمل‌هايي در حد توصيه ارائه شده از جمله آن كه عنوان شده با مسافران خارجي داراي علائم آنفلوآنزاي آ چگونه برخورد شود.

وي با بيان اين كه آمار ابتلا به آنفلوآنزاي نوع آ در كشور به صورت هفتگي اعلام مي‌شود، آخرين آمار اعلام شده را 196 مورد عنوان كرد و گفت: طي 10 تا 15 روز اخير ميزان انتشار آنفلوآنزاي نوع آ در كشور كاهش يافته و از روند نزولي برخوردار بوده است اما اين امر به معناي حل مشكل نيست؛ چرا كه ديگر كشورها نيز تجربه‌هاي اين چنيني را داشته‌اند. به اين معنا كه ابتدا بيماري به سرعت شيوع يافته و سپس كاهش داشته است و بعد از اين روند نزولي نيز دوباره شيوع بيماري افزايش يافته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74917s, 18q