آنفلوآنزاي خوکي در کشور تاكنون قرباني نداشته است

۱۳۸۸/۰۵/۲۸ - ۱۲:۴۹ - کد خبر: 16836
آنفلوآنزاي خوکي در کشور تاكنون قرباني نداشته است
دکتر معصومي در همايش سراسري مديريت بحران كه شهرستان سرعين برگزار شد، افزود: در کشور ما از 26 خرداد ماه اولين نمونه آنفلوآنزاي خوکي شناسايي شده است و تا اين لحظه با وجود 196 مورد بيمار، فوتي نداشته ايم.

وي رعايت موازين بهداشتي و حفظ فاصله حداقل يک متر از فرد مبتلا و استفاده از ماسک را از راه هاي پيشگيري از اين بيماري خواند و گفت: استفاده از ماسک‌هاي معمولي به جهت اينکه ظرف يک ساعت استفاده خاصيت خود را از دست مي دهند و بخاطر مرطوب شدن کانون تجمع ويروس ها مي باشد توصيه نمي شود و به جاي آن استفاده از ماسک هاي ان 92 تجويز مي شود.

معصومي با اشاره به اينکه ويروس آنفلوآنزاي خوکي سه برابر کمتر از آنفلوآنزاي معمولي اثرات کشندگي دارد، گفت: از زمان شيوع اين نوع بيماري از آوريل سال 2009 حدود 57صدم درصد کشته داشته است اما آنچه که اهميت دارد قدرت سرايت کنندگي آن مي باشد.

دبير کارگروه سلامت در حوادث غيرمترقبه کشور در خاتمه استفاده چند ميليارد دلاري برخي از شرکت‌هاي فرصت طلب از اين بيماري در ساخت داروها را يادآور شد و گفت: يکي از اين شرکت‌ها که داروهاي توليدي را به انحصار خود درآورده متعلق به وزيرامور خارجه سابق آمريکا دونالد امسفلد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.59797s, 18q