پيش بيني عضو کميسيون بهداشت:دستجردي 180 رأي دارد

۱۳۸۸/۰۵/۲۹ - ۱۱:۱۲ - کد خبر: 16853
 پيش بيني عضو کميسيون بهداشت:دستجردي 180 رأي دارد
دکتر حسين حسني در گفت و گوي با ايرنا درباره علل اين پي بيني خود گفت :دکتر دستجردي با حوزه سلامت ، بهداشت وعدالت در سلامت آشناست ،دو دوره نماينده مجلس و عضو کميسيون بهداشت بوده واين مسائل او را گزينه اي مناسب و مورد قبول مجلس قرارمي دهد.
وي با اشاره به نگاه ارزشي دستجردي به امور اين گزينه پيشنهادي دکتر احمدي نژاد را از مقبوليت بالايي در مجلس معرفي کردکه احتمالا با راي بالاي نمايندگان مردم موفق به ورود به وزارت بهداشت خواهد شد.
نماينده شهرستانهاي نايين و خوروبيابانک گفت:نکته اي که احتمال دارد بر رأي دکتر دستجردي و حتي ديگر وزراي پيشنهادي تأثير بگذارد و بزرگان مجلس نيزبه آن اشاره کرده اند به مساله عدم حضور برخي وزراي جوان و فعال دولت نهم است در کابينه دهم برمي گردد.وزيراني که از مقبوليت بالايي هم در ميان نمايندگان برخوردار بودند.
حسني با اين توضيح که "هر چند که گفته مي شود سياست دولت و شخص رئيس جمهور اين است که وزا حداکثر 4 سال در اين سمت اجرايي فعاليت نکنند" گفت : معتقدم افرادي مانندکتر لنکراني و مهندس فتاح که بدون سابقه فعاليت اجرايي در دولت نهم را آغاز کردند واکنون به پختگي لازم رسيده اند نبايستي کنار گذاشته مي شدند.
عضو کميسيون بهداشت مجلس درباره عملکرد چهارساله دکترلنکراني اينگونه اظهار نظر کرد :حضور وي به عنوان يک مدير جوان در کابينه نهم اتفاق مثبتي بود ضمن آنکه وي حلقه مديران را شکست ،البته فکر کنم اگر ايشان مراتبي را طي مي کرد و پس از آن به اين سمت منصوب مي شد بهتر بود ولي با اصراري که شد وي اين مسئوليت را پذيرفت و با تيزهوشي و درايتي که داشت معدل خوبي هم در دوره چهار ساله فعاليتش کسب کرد.
حسني اگرچه "کابينه نهم را به دليل فعاليت هاي مهم وکلان ،بهترين در حوزه سلامت پس ازانقلاب دانست اما درعين حال از تغيير و تحولات ايجاد شده در حوزه معاونتهاي وزارت بهداشت از دکتر لنکراني انتقاد کرد."
اين نماينده مجلس بزرگترين اشکال در حوزه بهداشت را عدم هماهنگي وزارتخانه با وزارت رفاه دانست و گفت : اين امر سبب شدتا بدهي حدود 5 هزار ميليارد توماني بيمه ها به بيمارستانها ايجاد شود و ازاين رو بحث ادغام اين دو وزارتخانه در همين راستا مطرح شده است.
دکتر مرضيه وحيد دستجردي نامزد وزارت بهداشت وآموزش پزشکي پس از دريافت مدرک دکترا به عضويت هيئت علمي گروه زنان و زايمان دانشگاه تهران در بيمارستان آرش با سمت استاديار درآمد.
عضويت درهيئت ممتحنه و ارزشيابي و بورد تخصصي زنان و زايمان وزارت بهداشت، درشوراي آموزشي پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت دهه 70، در هيئت مديره انجمن تنظيم خانواده بين سالهاي 73 تا 80، در شوراي عالي آموزشي مداوم جامعه پزشکي کشور سالهاي 75 تا 79، درشوراي سياست گذاري وزارت بهداشت سالهاي 73 تا 75 و عضويت در شوراي برنامه آموزشي عالي کشوردر سالهاي 71 تا 78 از مسئوليتهاي پيشين دکتر دستجردي بوده است.
وي در مجلس شوراي اسلامي در دوره هاي چهارم و پنجم نماينده مردم تهران بود و درگروه پزشکي شوراي عالي برنامه ريزي، هئيت موسس انجمن علمي تخصصي باروري و ناباروري ايران، شوراي عالي نظام پزشکي کشور، هيئت عالي انتظامي نظام پزشکي کشور، کارشناس زنان و مامايي پزشکي قانوني، کميته علمي تنظيم خانواده وزارت بهداشت و کميته اخلاق پزشکي در امر پژوهش عضو بود و همچينين رياست بيمارستان روئين تن آرش را نيز درمقطعي برعهده داشت.
دکتر وحيد دستجردي اکنون مشاور رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران و مدير روابط بين الملل اين دانشگاه و رئيس شعبه کيش دانشگاه علوم پزشکي تهران است. وي کتابهاي متعددي در حوزه بيماريهاي زنان به عنوان ترجمه و تاليف دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.28263s, 18q