افزايش متوسط 24 درصدي دريافتي پرسنل وزارت بهداشت درابتداي سال

۱۳۸۸/۰۵/۳۱ - ۱۱:۴۱ - کد خبر: 16885
افزايش متوسط 24 درصدي دريافتي پرسنل وزارت بهداشت درابتداي سال
دكتر رحمت الله حافظي در حاشيه مراسم روز پزشك در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات رفاهي صورت گرفته از سوي وزارت بهداشت براي پزشكان گفت: به استناد ماده 49 دانشگاه‌ها مختارند به صورت منطقه‌اي، امكانات رفاهي را براي پزشكان در نظر گيرند. بر اين اساس دانشگاه‌ها مي‌توانند يك درصد اعتبارات رفاهي هزينه‌اي‌شان را براي اين امر هزينه كنند و دانشگاه بر اساس وضعيت منطقه مي‌تواند خود در اين زمينه تصميم بگيرد.

وي در رابطه با مسكن پزشكان نيز ادامه داد: به استناد مصوبه هيات امنا دانشگاه‌ها اجازه دارند املاك مازاد خود را براي ساخت و ساز و با حفظ مالكيت دولت در اختيار تعاوني پزشكان قرار دهند.

دكتر حافظي با اشاره به حقوق و دستمزد پزشكان گفت: اين امر در قالب قانون مديريت خدمات كشوري ابلاغ شد البته هنوز از تمام ظرفيت‌هاي اين قانون استفاده نشده است. بر اين اساس نشست‌هايي به منظور شناسايي چالش‌ها و اعلام پيشنهادها با مديران منابع انساني وزارت بهداشت برگزار شده است.

وي گفت: در قالب قانون مديريت خدمات كشوري در ابتداي سال به طور متوسط پرسنل پزشكي وزارت بهداشت حدود 24 درصد افزايش دريافتي داشته‌اند. اين درحالي است كه اين افزايش‌ها از 15 درصد تا نزديك 65 درصد هم بوده است. همچنين بر اساس قانون معوقات پزشكان بايد باقي بماند و در صورت تامين منابع اين معوقات هم پرداخت مي‌شود. معوقات پزشكان در وزارت بهداشت نيز حدود 24 درصد است.

وي ادامه داد: همچنين بر اساس مصوبه‌اي هيات امناي برخي دانشگاه‌ها مجاز هستند تا سقف 5 ميليون تومان و همچنين برخي دانشگاه‌هاي ديگر تا سقف 3 ميليون تومان براي جذب پزشكان متخصصان در مناطق محروم استان علاوه بر حقوق پزشكان، پرداخت كنند تا ماندگاري پزشكان در مناطق محروم صورت گيرد.

وي با بيان اينكه بيش از 940 پروژه مسكن براي جذب متخصصان در مناطق محروم در نظر گرفته شده است، ادامه داد: تقريبا 80 درصد آنها به اتمام رسيده و پيش بيني مي‌شود 20 درصد باقي مانده طي چند ماه آينده به اتمام رسد. بر اين اساس به ازاي هر 10 تخت بيمارستاني در شهرستا‌نهاي داراي جمعيت كمتر از 100 هزار نفر عمدتا يك واحد مسكوني به پزشكان تعلق مي‌گيرد. به اين معنا كه براي يك بيمارستان 100 تختخوابي ده واحد مسكوني در حاشيه بيمارستان براي اسكان متخصصان و جذب و ماندگاري آنها در مناطق محروم اختصاص مي‌يابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66008s, 18q