نسبت به ساير وزراي پيشنهادي،دستجردي يكي ازخوب‌هاست

۱۳۸۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 16895
نسبت به ساير وزراي پيشنهادي،دستجردي يكي ازخوب‌هاست
دكتر مسعود پزشكيان، نماينده تبريز در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: اگر خانم دكتر دستجردي داراي فاكتورهاي تجربه، علم و مهارت مديريت در بخش بهداشت و درمان بود مي‌توانستيم انتظار داشته باشيم كه در طول چهار سال مديريت در وزارت بهداشت موثر واقع خواهد شد، اما با اين روند، شخصا از سابقه مديريتي، تجربه كار در وزارت بهداشت و آشنايي و اطلاعات وي از برنامه‌هاي وزارت بهداشت اطلاعي ندارم.

عضو كميسيون بهداشت و درمان در پاسخ به اين پرسش كه آيا خانم دستجردي موفق به اخذ راي اعتماد از مجلس خواهد شد، اظهار كرد: در حال حاضر قضاوت در اين خصوص كار دشواري است، بايد اين موضوع در صحن مطرح شود تا با توجه به اوضاع و احوال مجلس تصميم گيري شود، چرا كه اكثر وزرايي كه دكتر احمدي‌نژاد براي وزارتخانه‌ها انتخاب كرده، علم و سابقه و مهارت مديريت ندارند،‌ شايد بتوان گفت نسبت به ساير وزراي پيشنهادي، دكتر دستجردي يكي از خوب‌هاست، به تعبير بهتر وزراي پيشنهادي، خيلي جاي چالش، بحث و گفت‌وگو دارد، در نتيجه تصميم‌گيري در روز راي اعتماد به وزراي پيشنهادي، كار بسيار سختي است.

پزشكيان در ارزيابي خود از حضور زنان در كابينه دهم گفت: مشكل زن و مرد بودن وزرا نيست، وزير چه زن باشد و چه مرد بايد داراي سابقه، تجربه، علم و نگرش صحيح و مناسب در جهت اهداف حوزه وزارتي بوده و برنامه داشته باشد تا وزيري موفق در اداره وزارتخانه باشد.

وي تاكيد كرد: صرف اين‌كه زنان براي وزارت در كابينه انتخاب شوند تا سهمي داشته باشند عاقلانه نيست، چرا كه اينجا محلي نيست كه افراد بخواهند سهم‌خواهي كنند، محلي است كه بايد كار صورت گيرد تا سيستم براساس برنامه پيش رود نه اين‌كه كاري انجام دهيم كه سبب خوشحالي عده‌اي شود و بگويند از ما هم كسي در كابينه وجود دارد.

نماينده مردم تبريز در خانه ملت تصريح كرد: بايد براي زن و مرد بستري فراهم كنيم كه به صورت عادلانه رشد كنند تا مشكلي پيش روي پيشرفت زنان و مردان وجود نداشته باشد، حال در اين روند رشد هر كه تجربه و علم بيشتري كسب و دقت بيشتري صرف و مهارت اجرا پيدا كرد و توان كار تيمي داشته باشد بايد انتخاب شود. مرد و يا زن بودن تفاوتي ندارد.

به گفته اين نماينده مجلس، دكتر احمدي‌نژاد با نمايندگان مجلس، حتي افرادي كه در تيم وي قرار دارند هيچ‌گونه مشورت و رايزني نداشته است، واقعيت امر اين است كه اگر بخواهيم مملكت به جايي برسد بايد ميان رييس جمهور، نمايندگان مجلس، دانشگاهيان و سياست‌گذاران تعامل و مشورت وجود داشته باشد، به هر حال كساني كه تصميمات و سياست‌هاي ما در زندگي آنها موثر است بايد در اتخاذ تصميمات جديد از آنها نظرخواهي شود، اگر كاري كنيم كه نظرات آنها در آن دخيل نباشد چگونه مي‌توان تصميم‌گيري كرد، چرا كه براي مردمي تصميم مي‌گيريم كه نماينده آنها هستيم و يا به مردمي قرار است مديريت كنيم كه مسئول ارائه خدمات به آنها هستيم، اگر خلاف جهت مردم عمل كنيم و سبب نارضايتي آنها شويم نقض غرض است.

پزشكيان در خاتمه در خصوص اعلام رسانه‌اي وزراي پيشنهادي، خاطرنشان كرد: اين اقدام رييس جمهور حداقل براي من قابل توجيه نيست و نمي‌دانم با چه دليل و منطقي علمي، شرعي و اجتماعي اقدام به چنين كاري كرده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53419s, 18q