دستجردي روز يكشنبه مهمان كميسيون بهداشت و درمان مجلس /در انتخاب وزرا، جنسيت نكته تعيين كننده‌اي نيست

۱۳۸۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 16896
دستجردي روز يكشنبه مهمان كميسيون بهداشت و درمان مجلس /در انتخاب وزرا، جنسيت نكته تعيين كننده‌اي نيست
دكتر سيد شهاب‌الدين صدر، رييس سازمان نظام پزشكي كشور، در گفت‌وگو با ايسنا، در ارزيابي خود از انتخاب دكتر مرضيه وحيد دستجردي به عنوان وزير بهداشت، گفت: در موضوع حضور افراد در كابينه، اساسا جنسيت خيلي نكته تعيين كننده‌اي نيست. در تعيين وزراي كشور، آن چيزي كه مسلم است فرد انتخاب شده بايد از ويژگي‌هاي اوليه برخوردار باشد.

رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس با بيان اين كه يك فرد براي حضور در كابينه، بايد از صلاحيت‌هاي اخلاقي، علمي و تجربه كافي برخوردار باشد تا بتواند مسووليت‌هاي خود را به درستي انجام دهد، ادامه داد: قطعا اگر فردي با اين ويژگي‌ها مطرح باشد جنسيت آن تفاوتي ندارد. البته به لحاظ سياسي - اجتماعي و بويژه آن كه زنان 50 درصد جمعيت جامعه را تشكيل مي‌دهند، حساسيت‌هايي در رابطه با شمار وزيران زن در كابينه وجود دارد. نكته قابل اهميت آن است كه وزيران انتخاب شده بتوانند مسووليت خود را به بهترين شكل و حتي بهتر از گذشته انجام دهند.

وي در رابطه با دكتر وحيد دستجردي ادامه داد: ايشان مدتي از كار ستادي دور بوده و كميسيون بهداشت و درمان مجلس پس از جلسه مشترك با وي و بررسي برنامه‌ها در روز يكشنبه، نظر خود را اعلام مي‌كند. تاكنون اظهارنظرهاي انجام شده در مورد ايشان به صورت فردي بوده و نظر كميسيون نبوده است.

رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس در رابطه با عملكرد دكتر كامران باقري لنكراني طي چهار سال فعاليت خود در وزارت بهداشت، گفت: طي چهار سال اخير نيز تلاش‌هاي زيادي از سوي وزير وقت بهداشت همپاي دولت صورت گرفته، اما در مجموع به هر وزير يا هر مسوول اجرايي علاوه بر نقاط مثبت، انتقادهايي هم وارد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.08204s, 18q