متابولیسم، اثر انگشت درونی برای تعیین هویت افراد

۱۳۸۸/۰۶/۰۳ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 16962
متابولیسم، اثر انگشت درونی برای تعیین هویت افراد
متابولیسم مجموعه ای از فرایندهای شیمیایی است که بدن از آن برای تبدیل غذا به انرژی، رشد، ترمیم آسیبها از بیماری ها و جراحات، مصرف داروها و انجام دیگر عملیات حیاتی استفاده می کند.

مطالعات جدید نشان می دهد فرایند متابولیسم جدا از تمامی ارزشهای حیاتی که برای بقای انسان در بر دارد، نشانه ای منحصر به فرد به شمار می رود که در هر فرد نسبت به فردی دیگر متفاوت است به گفته محققان هر فرد دارای الگوی متابولیسمی خاصی است که می توان مانند اثر انگشت از خصوصیات ویژه آن برای تشخیص هویت استفاده کرد.

پزشکان می توانند از چنین خصوصیتی برای تشخیص زودهنگام بیماری ها و اختلالات و شخصی سازی درمانهای پزشکی استفاده کنند به بیانی دیگر با استفاده از تعیین الگوی متابولیسمی افراد می توان بهترین داروها و شیوه های درمانی را متناسب با ساختار بدن فرد تجویز کرد.

برای شکل گرفتن چنین هدفی در ابتدا پزشکان باید از ثبات نشانه های متابولیکی افراد که به شدت تحت تاثیر داروها و بیماریهای مختلف قرار دارند طی دوره های سالانه اطمینان حاصل کنند.

بر اساس گزارش ساینس دیلی، قدرت تشخیص هویت افراد در این شیوه جدید دقتی 99 درصدی داشته و می تواند مسیر شخصی سازی درمانهای پزشکی را هموار سازد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56243s, 18q