رييس كل سازمان نظام پرستاري:

دكتر دستجردي نسبت به رفع مشكلات پرستاران به ويژه زنان پرستار تلاش كند

۱۳۸۸/۰۶/۰۳ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 16967
 دكتر دستجردي نسبت به رفع مشكلات پرستاران به ويژه زنان پرستار تلاش كند
ميرزابيگي در گفت‌وگو با ايسنا، دولت نهم و دوران وزارت دكتر لنكراني را دوراني طلايي براي جامعه پرستاري خواند و گفت: دكتر لنكراني در هر سمت و هر جايي كه باشد جزو خاطره‌هاي ماندگار جامعه پرستاري خواهد بود. اميدواريم توفيقات به دست آمده در دوران وي در دولت دهم هم ادامه يابد؛ هر چند كه اين توفيقات بي‌ترديد ادامه خواهد يافت؛ چرا كه در مجموع وزرا همراه سياست‌هاي رييس جمهور هستند.

وي با بيان اين كه بر اساس مطالعات صورت گرفته از سوي سازمان و با توجه به ديدگاه‌هاي دكتر دستجردي در رابطه با جامعه پرستاري، سازمان نظام پرستاري حمايت خود از وي را اعلام مي‌كند، در تشريح دلايل حمايت اين سازمان از وزير بهداشت پيشنهادي دولت دهم گفت: ابتدا آن كه فرد انتخاب شده وزير دولت است و بي‌ترديد فعاليت‌هاي دولت نهم را ادامه خواهد داد. رييس جمهور در دولت نهم و همچنين در روز پرستار عملا حمايت‌هايي از جامعه پرستاري داشته و دارند. اميدواريم دكتر دستجردي در دوره وزارت خود از اين نظر رياست جمهوري بهترين استفاده را كرده و حمايت لازم از جامعه پرستاري را داشته باشند.

ميرزابيگي به سوابق علمي و تجربه حضور در مجلس دكتر دستجردي اشاره كرد و افزود: از آنجا كه بخش عمده پرستاران كشور را زنان تشكيل مي‌دهند و اغلب زنان پرستار نسبت به مردان با مشكلات بيشتري مواجه هستند، انتخاب وزير زن براي وزارت بهداشت شور و نشاط خاصي را ميان پرستاران ايجاد كرده است. بر اين اساس اميدواريم در دوران وزارت دكتر دستجردي نيز گام‌هاي بلندي در راستاي رفع مشكلات پرستاران بويژه پرستاران زن و خدمت به جامعه پرستاري برداشته شود. البته اين امر منافي خدمت به مردان پرستار نيست.

وي در ادامه به سابقه حمايت دكتر وحيد دستجردي در مجلس پنجم از تشكيل سازمان نظام پرستاري اشاره كرد و گفت: در مجلس پنجم، محوريت حمايت از تشكيل سازمان نظام پرستاري با دكتر وحيد دستجردي بود. بر اين اساس جمع‌ بندي‌هاي هيات رييسه شوراي معاونين و شوراي عالي سازمان بر آن شد كه علاوه بر سوابق علمي و تجارب دكتر وحيد دستجردي، به پاس تشكر از حمايت وي از تشكيل سازمان، حمايت خود از وزارت وي را اعلام كنيم.

ميرزابيگي در رابطه با اولويت‌هاي سازمان نظام پرستاري در وزارت بهداشت دولت دهم نيز گفت: اجراي دو قانون ارتقا بهره‌وري نيروهاي باليني نظام سلامت و تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري از اولويت‌هاي جامعه پرستاري در دولت دهم است. اين دو قانون اكنون در شرايط خوبي قرار گرفته، آيين نامه‌هاي اجرايي آنها تقريبا آماده شده و در شرف ارايه به شوراي عالي بيمه است.

وي به استفاده مناسب پرستاران در صف و ستاد تاكيد كرد و گفت: اين امر در برنامه‌هاي دولت دهم آمده است. اميدواريم در دولت دهم و دوران وزارت دكتر وحيد دستجردي مشاركت تيم سلامت و پرستاران در مديريت اين حوزه به صورت عملي وجود داشته باشد.

رييس كل سازمان نظام پرستاري گفت: نگاه دكتر وحيد دستجردي به حوزه پرستاري نگاه عميقي است؛ چرا كه وي 20 سال در نظام سلامت به عنوان متخصص و جراح زنان و زايمان از نزديك با پرستاران كار كرده و درك عميقي از پرستاران دارند. دكتر دستجردي در جلسه امروز سازمان نيز بر اجراي دو قانون ارتقا بهره‌وري نيروهاي باليني نظام سلامت و تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري تاكيد و عنوان كردند كه سياست‌هاي وي در رابطه با پرستاري، سياست‌هاي رييس جمهور است.

وي گفت: همچنين دكتر دستجردي عنوان كرده به آنچه كه در دوران دكتر لنكراني به عنوان مطالبات جامعه پرستاري پيگيري مي‌شده معتقد است. وي همچنين به قدرت جامعه پرستاري اعتقاد داشته و معتقد است كه در جهت پيشبرد اصلاح امور جامعه پرستاري بايد از سازمان نظام پرستاري و تشكل‌هاي علمي كمك گرفت.

رييس كل سازمان نظام پرستاري در پايان گفت: حمايت خود از وزارت دكتر وحيد دستجردي را به صورت رايزني با نمايندگان مجلس پيگيري خواهيم كرد. اين موضوع در هيات مديره‌هاي نظام پرستاري شهرستان‌ها نيز پيگيري خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.24668s, 18q