کادر متخلف بیمارستان خمینی شهر برکنار شدند

۱۳۹۴/۰۹/۱۷ - ۱۰:۲۶ - کد خبر: 169726
کادر متخلف بیمارستان خمینی شهر برکنار شدند

سلامت نیوز:معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده در جلسه مشترک با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کادر متخلف بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر از کار برکنار شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،دکتر «محمد حاجی آقاجانی» که برای بررسی پرونده رسیدگی به تخلف پزشکی در بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر به اصفهان سفر کرده است، افزود: در جلسه ای که امروز (دوشنبه) با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، همچنین به مسئولان دانشگاه از جمله حراست و بازرسی که در ارائه گزارش به موقع در این زمینه تاخیر و تعلل کردند، تذکر داده شد.

وی اظهار کرد: خط قرمز ما در وزارت بهداشت، سلامت، حرمت و حقوق مردم است.وی با بیان اینکه پزشک و پرستار مسئول در اتفاق روز ششم آذر که در بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی شهر روی داد، برای طی مراحل قضایی به دادگاه نظام پزشکی معرفی شدند، تصریح کرد: این موضوع از طریق نظام پزشکی در حال بررسی است و این دو نفر به طور موقت از کار معلق شده اند تا رسیدگی تکمیل شود.

آقاجانی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت به دقت همه این موارد را رصد می کند افزود: درباره مسئولان اداری نیز موضوع به بخش تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارجاع شده و در حال بررسی است.معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در پی اتفاق ناگواری که در ارائه خدمات درمانی به کودک پنج ساله در بیمارستان خمینی شهر رخ داد، در چند روز گذشته سلسله اقداماتی از سوی وزارت بهداشت انجام شد و دو تیم کارشناسی و نظارت به این موضوع رسیدگی کردند.

وی با بیان اینکه امروز به همراه مدیرکل نظارت وزارت بهداشت برای پیگیری این موضوع به اصفهان سفر کرده است، افزود: ما موضوع را از نزدیک بررسی کردیم.وی با اظهار تاسف از این مشکل پیش آمده در ارائه خدمت به این کودک تصریح کرد: بررسی اولیه حکایت از تخلف بیمارستان، پزشک و پرستار آن دارد. آقاجانی، این اتفاق را غیر عادی خواند و افزود: انگیزه کار روشن نیست و هنوز هیچ انگیزه خاصی ثابت نشده است.وی با بیان اینکه پزشک متخلف در بیمارستان دولتی کار می کرد و درآمد وی ارتباطی به پرداختی بیمار ندارد، تصریح کرد: براساس برنامه تحول نظام سلامت، بیمارستان رقم اندکی بین سه تا شش درصد هزینه درمان را از بیمار اخذ می کند لذا نباید انگیزه ای برای دریافت پول از بیمار وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه این اتفاق غیر عادی، نیاز به بررسی بیشتر دارد افزود: همچنین یک تیم روان شناسی در حال بررسی موضوع است.معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه جایگاه نظام سلامت و قداست پزشکی باید مورد توجه باشد، گفت: ارتباط و اعتماد بین پزشک و بیمار که بزرگترین سرمایه نظام سلامت است نباید با چنین اتفاق های استثنایی مخدوش، و فضای رسانه ای بگونه ای ایجاد شود که زحمات همه پزشکان و پرستاران کشور نادیده گرفته شود.


*** خانواده کودک بیمه نبودند

وی همچنین در پاسخ به این سئوال درباره هزینه 150 هزار تومانی گفت: خانواده این کودک بیمه نبودند به همین دلیل هزینه درمان کودک به طور آزاد محاسبه شده بود.

وی افزود: این در حالی است که دولت یازدهم امکانات لازم را برای بیمه شدن رایگان همه مردم کشور فراهم کرده و اکنون حدود 95 درصد ایرانیان بیمه هستند.معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: وظیفه ما ارائه خدمات به بیماران اورژانسی و مجروحان ، قبل از دریافت هرگونه وجه از بیمار اعم از بیماران تحت پوشش بیمه یا آزاد، است.

جمعه هفته گذشته مورخ ششم آذر ، پسر بچه ای به نام « صدرا زاهدپور » به دلیل جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر مراجعه و بصورت سرپایی و با بخیه، محل جراحت درمان می شود اما به دلیل ناتوانی خانواده این کودک برای پرداخت هزینه درمانی، پزشک و پرستار اقدام به باز کردن بخیه های کودک و از درمان وی ممانعت می کنند.پیش از این، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه تخلف کادر پزشکی بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی شهر بطور جد از سوی این دانشگاه در حال پیگیری است تصریح کرد: در این خصوص منتظر صدور حکم نهایی توسط دادگاه هستیم.معاون دادستان شهرستان خمینی شهر نیز گفت: کادر متخلف بیمارستان اشرفی این شهرستان برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور مرجع قضائی، بازداشت شدند.

یوسف کریمی افزود: در پی مراجعه شاکی به دادستانی شهرستان خمینی شهر و استماع اظهارات مادر و کودک پنج ساله این پرونده، دستور احضار متهمان صادر شد.وی اضافه کرد: متهمان که یک پزشک و یک پرستار هستند پس از تفهیم اتهام بنا به دستور مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی، راونه بازداشتگاه نیروی انتظامی شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71913s, 20q