استفاده ازاسپري‌ بي‌حس‌كننده سبب کاهش هوشياري مي‌شود

۱۳۸۸/۰۶/۰۴ - ۱۲:۵۶ - کد خبر: 16998
استفاده ازاسپري‌ بي‌حس‌كننده سبب کاهش هوشياري مي‌شود
دکتر سيروس مومن زاده، دانشيار گروه بيهوشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در گفت وگو با ايسنا، گفت: استفاده از اسپري‌هاي بي دردي يا بي‌حس کننده در کنار بهبود بخشي که در دردها و عوارض ايجاد شده دارند ميزان هوشياري ورزشکار را که توسط مواد شيميايي موجود در اين دارو تحريک مي‌شود را کاهش داده و ايجاد گيجي و منگي مي‌کند. همچنين برخي گونه‌هاي پيشرفته اين دارو باعث ايجاد بيماري‌هاي گوارشي نيز مي‌شود.

وي در ادامه افزود: استفاده از اين اسپري‌ها تنها جنبه تسکيني دارد که با جايگزين کردن ليزر درماني به جاي آنها مي توان جنبه درماني به اين دردها داد و ليزر به دليل تغييراتي که در بافت آسيب ديده به وجود مي‌آورد باعث تسهيل خروج مواد آسيب رسان مي‌شود و علاوه بر کاهش ميزان دردهاي حاد و آسيب، احتمال بهبود واقعي در آن نيز بيشتر است.

وي تصريح کرد: همچنين دستگاه‌هاي ليزر درماني به شکل تفنگ کوچک وجود دارد که مي‌تواند جايگزين اسپري‌هاي بي حس کننده در صدمات ورزشي باشد که تقريبا مي‌توان گفت در يک ورزشکار جوان هيچ گونه عارضه‌اي ايجاد نمي‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.10648s, 18q