17خانه سلامت و اسباب بازی در شمال تهران فعال است

۱۳۸۸/۰۶/۰۹ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 17083
17خانه سلامت و اسباب بازی در شمال تهران فعال است
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک گفت: خانه های سلامت صف اول ارتباط شهرداری با شهروندان است و در حال حاضر 12 خانه سلامت و پنج خانه اسباب بازی در منطقه فعال است که در برنامه سال جاری امیدواریم تعداد آنها به 15 خانه سلامت و هشت خانه اسباب بازی برسد.

حمید رضا بتو افزود: خانه اسباب بازی در کنار محیطی شاد برای کودکان به ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناسی به مادران می پردازد و پنج کانون مادر و کودک نیز با هدف ارتقاء سطح سلامت و روابط اجتماعی کودکان و مادران در منطقه تشکیل شده است.

وی خادمین سلامت مساجد را 86 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: خادمین عضو در این مجموعه تحت آموزش قرار گرفته اند تا بتوانند خدمات مناسبی به نمازگزاران ارائه دهند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک گفت: در حال حاضر تعداد اساتید و سلامت یاران منطقه 150 نفر و تعداد پزشکان 132 نفر است که در حوزه های مختلف روانشناسی، تغذیه، بهداشت و سلامت با منطقه تعامل و همکاری دارند.

بتو 13 کانون سالمند را از دیگر اقدامات منطقه عنوان کرد و گفت: در کانونهای ایجاد شده برنامه های فرهنگی، تفریحی و کارگاههای آموزشی اجرا می شود.

این مقام مسئول در شهرداری به تشکیل هشت شورای سلامت در محلات با همکاری نهادها، ادارات و شورایاریها اشاره کرد و گفت: شورای مذکور راهکارهای مناسب ارتقاء سطح سلامت شهروندان را با مشارکت خود شهروندان مهیا می کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15598s, 18q