تهيه پيش نويس دستورالعمل آنفلوآنزاي نوع «آ» ويژه دانشجويان

۱۳۸۸/۰۶/۱۱ - ۱۰:۵۲ - کد خبر: 17132
تهيه پيش نويس دستورالعمل آنفلوآنزاي نوع «آ» ويژه دانشجويان
دكتر نبوي در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينكه با همكاري آموزش و پرورش و بهزيستي هم برنامه مشتركي ويژه دانش آموزان تهيه شده است، افزود: بدين ترتيب نحوه برخورد با موارد خاص آموزش داده مي‌شود.

وي با اشاره به پاندمي ويروس آنفلوآنزاي نوع «آ» موارد شناسايي شده اين نوع بيماري در كشور را غالبا وارداتي و به ندرت ناشي از انتقال محلي برشمرد و گفت: با سرد شدن هوا همه گيري انواع ويروس‌هاي تنفسي رايج مي‌شود.

معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت، ادامه داد: در هفته نخست موج اول اين بيماري در كشور انگلستان از يك‌صد هزار نفر مبتلا 10 درصد به آنفلوآنزاي نوع «آ» H1N1 و 90 درصد به ساير عفونت‌هاي ويروسي تنفسي مبتلا شدند؛ اين در حالي است كه در كشور آمريكا 60 درصد موارد ابتلا H1N1‌ و مابقي به ساير عفونت‌هاي تنفسي ويروسي مبتلا شده بودند.

نبوي با بيان اينكه در نيم‌كره شمالي در فصول سرد سال حدود يك ‌صد كشور گرفتار انواع عفونت‌هاي تنفسي از جمله آنفلوآنزاي نوع آ مي‌شوند، گفت: هم اكنون واكسن آنفلوآنزاي فصلي وارد داروخانه‌هاي بخش خصوصي شده است كه تجويز آن براي مبتلايان به ضعف سيستم ايمني، برونشيت و بيماري‌هاي زمينه‌اي قلبي و ريوي توصيه مي‌شود.

وي با بيان اينكه ميزان توليد واكسن فصلي فقط 5 درصد جمعيت دنيا را شامل مي‌شود، افزود: واكسن آنفلوآنزاي نوع «آ» هم تا ژانويه و فوريه سال جديد ميلادي (2010) مجوز انتشار پيدا نمي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.5763s, 18q