پيگيري واگذاري اداره بيمارستان هاي دولتي به خيرين

۱۳۸۸/۰۶/۱۴ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 17177
پيگيري واگذاري اداره بيمارستان هاي دولتي به خيرين
سيد رضا نيري در حاشيه چهارمين اجلاس مجمع خيرين سلامت كشور در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينكه تا كنون قوانين جامع و منسجمي براي حمايت از خيرين و برداشت منابع و مشكلات پيش رو در كشور وجود نداشته است، پيش بيني كرد كه در آينده نزديك مجمع خيرين سلامت به عنوان مرجع تاييد كننده كار خيرين فعاليت كند.

وي به تعامل سازنده مجمع با مجلس شوراي اسلامي و دولت اشاره كرد و افزود: تلاش مي‌شود تا اداره بيمارستان هاي دولتي به خيرين واگذار شود و دولت از آنها خريد خدمت كند.

دبير كل مجمع خيرين سلامت كشور با بيان اينكه در يك سال گذشته بيش از 50 پروژه در كشور كلنگ زني شده و بسياري از پروژه هاي نيمه تمام به همت خيرين به پايان رسيده است، گفت: در تهران هم بيمارستان رازي، مركز طبي كودكان،‌ بخش مادر و كودك مجتمع وليعصر (عج) به كمك خيرين بازسازي و نوسازي شده است.

نيري به راه اندازي مركز كودك و مادر و بيمارستان پيوند مغز استخوان شيراز اشاره كرد و افزود: همچنين طي سه ماه گذشته در كاشان، چهار كلنگ زني داشته‌ايم.

وي با بيان اينكه طي سه سال گذشته - از آغاز تشكيل مجمع خيرين سلامت تا كنون - 250 ميليارد تومان توسط خيرين بخش سلامت هزينه شده است گفت: در اين ميان بيشترين سهم را مردم فارس داشته‌اند.

دبير كل مجمع خيرين سلامت با بيان اينكه از اين ميزان 180 ميليارد تومان توسط خيرين و مابقي از طريق دولت هزينه شده است، خاطرنشان كرد: همچنين مقرر شده همه بيمارستان‌هاي دولتي و خيريه توسط شماري از اصناف پوشش داده شوند كه هم اكنون 12 بيمارستان در نظر گرفته شده است تا پنج صنف پشتيبان هر يك از بيمارستان‌ها باشد و تا كنون كارهاي مقدماتي دو بيمارستان امام خميني (ره) و شريعتي به انجام رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.01229s, 18q