تجهيز و راه اندازي صدها بخش‌ تخصصي و فوق تخصصي با مشاركت خيرين كشور

۱۳۸۸/۰۶/۱۴ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 17178
تجهيز و راه اندازي صدها بخش‌ تخصصي و فوق تخصصي با مشاركت خيرين كشور
دكتر كامران باقري لنكراني در چهارمين اجلاس مجمع خيرين سلامت كشور كه در سالن همايش هاي رازي برگزار شد به افتتاح خانه بهداشت در استان هرمزگان با اعتباري بالغ بر 30 ميليون تومان اشاره كرد و افزود: در 13 رجب امسال هم شاهد كلنگ زني يكي از مراكز در استان اصفهان توسط خيرين بوديم.

وي با بيان اينكه بخش اورژانس بيمارستان حضرت امام خميني (ره) توسط خيرين ساخته مي‌شود افزود: هم اكنون شاهد آثار و بركات اين حركات خداپسندانه هستيم كه بي ترديد با شالوده‌اي محكم مي‌تواند در آينده نظام سلامت كشور اثرگذار باشد.

وزير بهداشت دولت نهم از جمله فعاليت‌هاي صورت گرفته را بازنگري قوانين و مقررات با هدف حمايت بيشتر از فعاليت خيرين برشمرد و يادآور شد: از آن جمله مي‌توان به صدور مجوز براي برخي از مراكز و نيز اداره هيات امنايي بيمارستان‌ها اشاره كرد كه آيين نامه آن به تازگي از سوي دولت ابلاغ شده است.

لنكراني، اداره هيات امنايي بيمارستان‌ها را عاملي براي نهادينه كردن نقش خيرين در بيمارستان‌ها عنوان كرد و افزود: از ديگر موارد پيش بيني شده واگذاري بيمارستان‌ها به خيرين است.

وي به راه اندازي مركز تخصصي دندانپزشكي توسط خيرين در اصفهان و يا راه اندازي برخي خوابگاه‌ها و دانشكده‌ها اشاره كرد و افزود: بدين ترتيب خيرين در عرصه‌هاي پژوهشي و دانشجويي هم حضور دارند.

وزير بهداشت دولت نهم، نتيجه راه اندازي مجمع خيرين سلامت كشور را استفاده بهينه از امكانات و صنايع عنوان كرد و افزود: همچنين مركز بيماريهاي خاص ويژه بيماران تالاسمي، هموفيلي و دياليزي در استان كرمان با كمك خيرين سلامت راه اندازي شده است.

دكتر لنكراني، اين همراهي و همفكري را مانعي براي هدر رفت منابع دانست و يادآور شد: بعضا شاهد سرمايه‌گذاري ميلياردي خيرين در برخي از استانها بوديم اماچون محل هزينه با تفاهم، تدبر و تفكر نبود به ثمر نمي‌نشست به نحوي كه گاهي چندين بيمارستان به فواصل ده كيلومتري از يكديگر ساخته مي‌شدند.

وي در پايان اظهار اميدواري كرد كه با استمرار بخشي اين تعامل با مجمع خيرين سلامت آثار و بركات بيشتري از اين حركت را در نظام سلامت كشور شاهد باشيم.

گفتني است در پايان مراسم مجمع خيرين سلامت با اهداي لوح از زحمات چهارساله وزير بهداشت‌، درمان و آموزش پزشكي تجليل كردند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.87501s, 18q