پژوهشگران زيست‌فن‌آوري ايران موفق به توليد بيوايمپلنت‌هاي قلبي ـ عروقي شدند

۱۳۸۸/۰۶/۱۵ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 17186
پژوهشگران زيست‌فن‌آوري ايران موفق به توليد بيوايمپلنت‌هاي قلبي ـ عروقي شدند
دكتر پيمان قهاري - قائم‌مقام مديرعامل شركت فن‌آوري توليدكننده اين محصولات - با اعلام اين مطلب، در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: بيوايمپلنت هاي قلبي- عروقي، پوششي و انواع ديگر بيو‌ايمپلنت‌ها كه جهت ترميم بيماري‌ها و آسيب‌هاي وارده به سيستم‌هاي مختلف بدن ازجمله سيستم اسکلتي - عضلاني ، قلب و عروق ، پوست ، چشم ، مغز و اعصاب ، مفاصل و ... مورد استفاده قرار مي‌گيرد، ‌در حال حاضر در مقياس صنعتي و جهت استفاده هزاران بيمار در سال، در محل مجتمع توليد شرکت در جزيره کيش توليد شده و تمام مشکلات و موانع مربوط به توليد اين بيوايمپلنت‌ها با حمايت و پي گيري مقامات ذيربط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، بر طرف شده است كه اميدواريم در سال جاري بتوانيم خبر مسرت بخش توليد اين محصولات و ارائه آن به بيماران سراسر کشور را به اطلاع عموم برسانيم.

وي با بيان آنكه طرح توليد بيوايمپلنت‌هاي قلبي ــ عروقي هم‌اكنون در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در حال سرمايه‌گذاري‌ است، خاطر نشان كرد: با سرمايه گذاري و حمايت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در طرح توليد بيوايمپلنت‌هاي استخواني در جزيره کيش، هم اکنون با عرضه محصولات مختلف اين حوزه در کشور، علاوه بر نجات جان و بهبود زندگي ساليانه چند ده هزار نفر، از خروج مقادير متنابهي ارز جهت واردات محصولات بي کيفيت خارجي جلوگيري شده و سيستم درماني کشور نيز به علت کاهش عوارض اعمال جراحي و زمان اشغال تخت بيمارستاني، از مزاياي فوق العاده اين محصولات بهره مي برد.

قهاري افزود: سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در راستاي سياست حمايت از توليدات صنايع پيشرفته و فن آوري‌هاي نوين داخلي از جمله محصولات بيوتکنولوژيک و مهندسي بافت، در حال حاضر در حال بررسي و طي کردن پروسه قانوني مربوط به سرمايه گذاري در محصولات نوين اين حوزه است. محصولاتي که نياز روز افزون جامعه پزشکي تخصصي کشور به آنها کاملا مشهود بوده و اين نياز با توجه به پيشرفت خارق‌العاده علم پزشکي و تکنيک‌هاي جراحي در داخل کشور به سرعت رو به افزايش است به طوري که طبق بررسي‌هاي انجام شده، ظرفيت فعلي توليد بيوايمپلنت‌هاي استخواني کشور، پاسخگوي حداکثر 10 درصد نياز کل کشور بوده و نياز به توسعه و افزايش ظرفيت توليد اين محصولات احساس مي شود.

وي در ادامه درخصوص طرح توليد بيوايمپلنت‌هاي استخواني،‌ اظهار كرد: طرح توليد اين محصولات در سال نوآوري و شكوفايي، به عنوان دستاورد برگزيده وزارت صنايع و معادن از سوي رياست جمهوري اسلامي ايران انتخاب شد كه از جمله طرح‌هاي فن آوري پيشرفته است كه توليد بيش از 170 نوع محصولات مهندسي بافت را براي اولين بار در کشور شامل مي شود. اين طرح در دي ماه سال گذشته در محل مجتمع توليد شرکت واقع در جزيره کيش به دست وزير صنايع و معادن و قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و با حضور مقامات علمي و مسئولان کشوري ارگان‌ها و نهادهاي ذيربط، رسما افتتاح شد.

قهاري تصريح كرد: بيوايمپلنت‌هاي استخواني در اعمال جراحي‌ متنوعي مانند جراحي‌هاي دندانپزشكي ايمپلنتولوژي، پريودنتولوژي، جراحي هاي فك و صورت، گوش و حلق وبيني، ارتوپدي، ستوان فقرات، مغزواعصاب و نهايتا هر قسمتي از سيستم اسكلتي بدن كه نياز به ترميم و يا درمان جراحي دارد، به كار برده مي‌شوند. اين ترميم مي تواند از نقص‌هاي کوچک سيستم اسکلتي بدن مانند حفره حاصل از کشيدن يک دندان يا ضايعات استخواني پريودونتال در جراحي‌هاي لثه تا نقص‌هاي بزرگ حاصل سوانح و تصادفات، تومورها، کيستها، عفونتها و ... وحتي موارد متعددي که جراح جهت ترميم يک اختلال مادرزادي در قسمت‌هاي مختلف سيستم اسکلتي بدن نياز به تغيير و ترميم دارد.

وي در گفت‌و‌گو با ايسنا خاطرنشان كرد: اين محصولات علاوه بر مصارف روزافزون پزشکي، جزو محصولات بسيار استراتژيک در زمان حوادث و بلاياي طبيعي و جنگ‌ها محسوب مي شوند به طوري که نياز واقعي بشر به آنها در همين چند دهه اخير احساس شده و علي الخصوص بعد از جنگ جهاني دوم فعاليت‌هاي اوليه تحقيقاتي جهت توليد آنها در جهان آغاز شد.

قهاري اضافه كرد: محصولات توليدي با روش‌هاي تخصصي مهندسي بافت، براي بيمار و سيستم پزشکي کاملا ايمن بوده و سبب تحريك سيستم ايمني بدن ميزبان (بيمار گيرنده پيوند) نمي‌شوند. ضمنا اين محصولات به علت دارا بودن پروتئين‌هاي استخوان ساز (Bone Morphogenic Proteins)، در حال حاضر تنها جايگزين براي استخوان خود بدن مي باشند که علاوه بر خاصيت استئوکنداکتيو (خاصيت فيزيکي پرکنندگي استخوان) واجد خاصيت استئواينداکتيو (خاصيت شيميائي تحريک استخوان سازي با تبديل سلول‌هاي مادري جريان خون به سلول‌هاي استخوان ساز در موضع مورد استفاده) نيز مي باشند.

وي در پاسخ به خبرنگار ايسنا كه به انجام تحقيقات مشابه در مراكز تحقيقاتي مختلف كشور در اين زمينه و اعلام دستاوردهاي مشابه در اين خصوص اشاره كرد، گفت: در بخش تحقيقات، فعاليت‌هاي بسيار مفيد و سودمندي در اين رشته و رشته هاي مرتبط در کشور در حال انجام است به طوريکه پايه علمي توليد چنين محصولاتي در کشور حاصل نزديک به 20 سال تلاش، تجربه و فعاليت تحقيقاتي صاحبان دانش فني اين مرکز در بخش تحقيقاتي مي باشد که منجر به تاسيس اولين مرکز تحقيقات فرآورده هاي پيوندي کشور شد.

قهاري خاطر نشان كرد: تحقيقات مفصلي توسط متخصصان بيومتريال در كشور ما همگام با ساير نقاط جهان در حال انجام است كه انواع و اقسام محصولات را توليد مي‌كنند كه ساختار اصليشان پليمري است و در واقع يك موجود صناعي و سنتتيک محسوب مي شوند و با روش‌هاي تخصصي و فن آوري نانو سعي مي‌شود كه خواص بافتهاي بيولوژيك را تقليد كنند، ولي تا زمان حاضر نتوانسته اند تطابق کاملي با بافت‌هاي بيولوژيک پيدا کرده و در چرخه جذب بيولوژيک بدن قرار گيرند، بنابراين در حد محصولات کنداکتيو باقي مانده و کاربرد محدودتري نيز دارند، در عوض محصولات اين واحد فن‌آوري به علت دارا بودن پايه بيولوژيک، محصولاتي اينداکتيو (خاصيت القاء استخوان سازي) محسوب شده و طيف وسيعي از نيازهاي سيستم پزشکي را پوشش مي دهند . توليد اين محصولات به علت تکنولوژي توليد خاص و پيشرفته تا زمان حاضر در انحصار چند شرکت انگشت شمار آمريکايي در کل جهان بوده است که با آغاز توليد انبوه اين محصولات در کشور، انحصار توليد مذکور شکسته شده و بخش عمده اي از نياز بيماران کشور از محل اين توليدات قابل تامين است.

وي با بيان اين كه اين محصولات واجد بالاترين کلاس خطر تجهيزات پزشکي جهان بوده و از سختگيرانه ترين استانداردهاي توليد تجهيزات پزشکي تبعيت مي کنند، اظهار داشت: كل پروسه توليد اين محصولات در فضاهاي کنترل شده خاصي از لحاظ تعداد ذرات معلق موجود در هوا به نام Clean Rooms انجام مي‌شود. براي بومي سازي و دستيابي به دانش فني توليد محصولات پزشكي در اين زمينه، نياز به فراگيري بسياري از كارهاي مهندسي جانبي احساس مي‌شد كه يكي از اين موارد ساخت کلين رومهاي تخصصي مربوطه بود.

قهاري با اشاره به آنكه ‌اولين مرکزي در ايران هستيم كه کلين روم کلاس 10 را جهت فعاليت‌هاي تخصصي مهندسي بافت راه‌اندازي كرده‌ايم، اضافه كرد: تمام فعاليت‌هاي ذره زاي پروسه توليد، در اين محيط بسيار خاص انجام مي شود تا از لحاظ اطمينان به کيفيت و ايمني، محصولات را به بالاترين سطح جهاني برسانيم. طبق تحقيقات به عمل آمده در حال حاضر تنها دو شركت معروف آمريکايي در کل جهان از چنين تکنولوژي در توليد اين محصولات استفاده مي کنند.

وي افزود: براي اولين بار در تاريخ كشور و بعد از حدود دو سال بررسي‌هاي دقيق و موشکافانه کارشناسان متعدد و مطابقت با استانداردهاي روز جهان، توانستيم مجوز انحصاري توليد چنين محصولاتي را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بگيريم . دليل زمان بالا و دقت فوق العاده بررسي‌هاي انجام شده نيز کلاس خطر بالاي اين محصولات عنوان شد که براي اولين بار در تاريخ کشور توليد شده و نياز به بررسي‌هاي بسيار دقيقي براي توليد اين محصولات وجود دارد.

قهاري در پايان با بيان اين كه دانش فني اين پروژه در كشور بومي شده است، از حمايت‌هاي رييس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و وزراي صنايع و معادن و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در راستاي سياست حمايت دولت از توليدات داخلي علي الخصوص با فن‌آوري پيشرفته تقدير و خاطرنشان كرد: با تلاش مستمر و تحقيقات طولاني در طي نزديک به 20 سال توسط صاحبان دانش فني اين پروژه، اين دانش در حال حاضر كاملا در كشور بومي شده و هيچگونه نيازمندي به متخصصين خارج از کشور وجود ندارد .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52831s, 18q