شمارمبتلايان تب كريمه كنگو دركشوربه 63 نفررسيد

۱۳۸۸/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۶ - کد خبر: 17206
شمارمبتلايان تب كريمه كنگو دركشوربه 63 نفررسيد
دكتر محمدرضا شيرزادي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين كه معمولا بيماري تب كريمه كنگو در دام‌ها علامت واضحي ايجاد نمي‌كند، تاكيد كرد كه ذبح دام‌ها در كشتارگاه‌ها صورت گيرد. همچنين لازم است كه دام‌ها از مكان‌هاي مورد تاييد سازمان دامپزشكي خريداري شوند.

وي، تب، بدن درد و علائم خونريزي دهنده را از علائم تب كريمه كنگو در انسان دانست و گفت: معمولا افرادي كه در تماس مستقيم با دام قرار دارند از جمله دامداران و افرادي كه در كشتارگاه‌ها فعال هستند، بيشتر در معرض ابتلا به اين بيماري قرار دارند. همان طور كه تاكنون نيز اغلب موارد اين بيماري در كشور مربوط به اين گروه از افراد بوده است.

دكتر شيرزادي، ورود دام قاچاق، ذبح غيربهداشتي دام‌ها و همچنين فصل گرما و به دنبال آن افزايش فعاليت كنه را از جمله عوامل شيوع تب كريمه كنگو دانست و بر رعايت اصول بهداشتي هنگام خريداري و ذبح دام‌ها تاكيد كرد و گفت: شمار مبتلايان انساني به تب كريمه كنگو در سال گذشته 120 نفر بوده كه از اين تعداد 19 مورد مرگ گزارش شده است.

گفتني است، تب خونريزي ‌دهنده کريمه کنگو بيماري حاد تب دار و خونريزي دهنده ‌است که از طريق گزش کنه و يا تماس با خون، ترشحات يا لاشه دام و انسان آلوده منتقل مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.23424s, 18q