افزايش سن متقاضيان جراحي بيني به بالاي 40 سال

۱۳۸۸/۰۶/۱۶ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 17220
افزايش سن متقاضيان جراحي بيني به بالاي 40 سال
دكتر هوشنگ زادان فرخ با اعلام اين خبر افزود: هرچند دليل عمده اين مراجعات بيشتر زيبايي است، اما شكايت از مشكلات تنفسي از عمده دلايل اين مراجعات را تشكيل مي‌دهد.

وي ادامه داد: بيشتر اين مراجعان در سنين بالاي 40 سال هستند اما به دليل آن كه پس از 50 سالگي نوك بيني افراد افتادگي پيدا كرده و مشكلاتي در تنفس آنها ايجاد مي‌كند با اعمال جراحي و بالا رفتن نوك بيني مي‌توان علاوه بر رفع مشكلات تنفسي، زيبايي بيني افراد را در سنين بالا بهبود بخشيد كه اين امر محدوديت سني ندارد.

دكتر زادان فرخ در مورد نقش ليزر در اعمال زيبايي بيني يادآور شد: ليزر در اعمال زيبايي نقشي ندارد، ولي در اعمال آندوسكوپي بيني مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

وي در مورد دومين كنگره بين‌المللي راينولوژي ايران كه 21 تا 23 مهرماه در مركز آفرينش‌هاي فرهنگي و هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برگزار مي‌شود، يادآور شد: اين كنگره تنها روي عمل‌هاي زيبايي بيني تمركز نشده، بلكه آخرين پيشرفت‌هاي اعمال جراحي سينوسي كه به طريق آندوسكوپي انجام مي‌شود و مسايلي كه تا چندي پيش جزو موارد ممنوع براي اعمال آندوسكوپي بيني و سينوس بود، ولي امروز از اين راه انجام مي‌شود نيز در نظر گرفته شده است.

رييس دومين كنگره بين‌المللي راينولوژي ايران گفت: در اين كنگره آخرين مطالب در ارتباط با آناتومي، فيزيولوژي، بيماريهاي آلرژيك، مادرزادي و تومورهاي بيني و سينوس عرضه خواهد شد.

وي ادامه داد: اين كنگره با هدف بررسي بيماريهاي مربوط به بيني و سينوس‌هاي صورت و راه‌هاي درمان آنها،‌ همراه با جديدترين روش‌ها و تكنيك‌هاي جراحي توسط انجمن علمي راينولوژي ايران و با همكاري انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران و ساير دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور و با حضور جراحان برجسته از كشورهاي مختلف از 21 تا 23 مهرماه امسال در مركز آفرينش‌هاي فرهنگي و هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.35295s, 19q