وزير بهداشت تاكيد كرد: كاهش سهم مردم در پرداخت هزينه‌هاي سلامت از اولويت‌هاي وزارت بهداشت

۱۳۸۸/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۱ - کد خبر: 17232
وزير بهداشت تاكيد كرد: كاهش سهم مردم در پرداخت هزينه‌هاي سلامت از اولويت‌هاي وزارت بهداشت
دكتر وحيددستجردي در حاشيه مراسم توديع و معارفه وزير بهداشت در خصوص چگونگي هماهنگي مسئوليت سنگين اجرايي و مديريت خانواده، گفت: فردي كه مديريت خانه و خانواده را انجام داده، مي‌تواند مسايل اجرايي را نيز انجام دهد و بنده نيز مشكلي از نظر خانواده ندارم.

دكتر دستجردي در خصوص چگونگي همكاري با دكتر لنكراني، گفت: دكتر لنكراني قبول كرده‌اند كه به عنوان مشاور در وزارت بهداشت فعاليت كند.

دكتر دستجردي با اشاره به وضعيت بدهي بيمارستان‌هاي دولتي، گفت: در حال حاضر بيمارستان‌هاي دولتي 950 ميليارد تومان از بيمه‌ها طلبكارند كه يكي از اساسي‌ترين كارها آن است كه در جهت برگشت بدهي بيمه‌ها به بيمارستان‌هاي دولتي حركتي انجام شود؛ چرا كه اگر روند همين طور پيش رود بيمارستان‌ها توان ايستادگي ندارند.

وي با تاكيد بر اينكه بايد سعي كرد رضايت مردم را نسبت به ارائه خدمات افزايش داد، خاطرنشان كرد: بايد مشكلات سيستم بيمارستان‌ها، مراكز درماني و آموزشي كه يكي از مهمترين آنها مشكلات مالي است را رفع كرد.

دكتر دستجردي در خصوص كاهش ساعت موظفي فعاليت پرستاران، گفت: در زمينه پرستاران كارهاي خوبي انجام شده است كه البته يكي از اولويت‌هاي ما رسيدگي به وضعيت پرستاران است كه بايد مورد بررسي قرار گيرد.

وزير بهداشت گفت: در خصوص جابجايي و يا تغيير مديران و روساي دانشگاهها، پس از استقرار در وزارتخانه تصميم گيري مي‌شود.

دكتر وحيد دستجردي در پاسخ به سوالي مبني بر ايجاد تغيير در روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، گفت: روساي دانشگاه‌ها در حال حاضر كار خود را انجام مي‌دهند، در زمينه تغيير نيز بايد اول بررسي‌هاي لازم صورت گيرد.

وي در زمينه بكارگيري معاونين زن در وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر معاون دانشجويي وزارت بهداشت خانم هستند كه در مورد تغيير ايشان هنوز بررسي‌هاي لازم انجام نشده كه ابتدا بايد مستقر شده و بعد در زمينه جابجايي معاونان و يا تغييرات تصميم گيري ‌شود.

وزير بهداشت در خصوص اولويت‌هاي آموزش پزشكي در دولت دهم، اظهار كرد: بايد در زمينه مسائل آموزشي تجديد نظر انجام دهيم و به جاي آموزش درمان‌نگر به سلامت نگر توجه كنيم و به عبارت ديگر كاري كنيم كه كيفيت آموزش در گروه‌هاي مختلف ارتقا يابد.

وي با بيان اينكه بايد در جهت ايجاد رشته‌هاي جديد اقدام كرد، اظهار كرد: توسعه آموزش در گروه‌هاي مختلف پزشكي يكي از برنامه‌هاي وزارت بهداشت است.

دكتر دستجردي در زمينه كاهش خدمت خانم‌ها در مناطق محروم، اظهار كرد: اگر بخواهيم خدمت خانم‌ها را كمتر كنيم در واقع فعاليت خانم‌ها كمتر مي‌شود، يعني بايد بگوييم خانم‌ها نمي توانند خدمت مطلوب ارائه دهند كه اين به ضرر آنهاست. به نظر بنده بايد از خانم‌هاي بيشتري در نظام سلامت استفاده شود و آنها نيز اين قول را دهند كه وقت بيشتري بگذارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5849s, 18q