شيرودوغ كم‌نمك بدون گاز،بهترين نوشيدني براي دانش‌آموزان

۱۳۸۸/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 17235
شيرودوغ كم‌نمك بدون گاز،بهترين نوشيدني براي دانش‌آموزان
دكتر پريسا ترابي، در گفت‌وگو با ايسنا، ‌با بيان اينكه اين دستورالعمل با مشاركت اداره بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت تهيه و از طريق وزارت آموزش و پرورش به كليه مناطق آموزش و پرورش كشور ابلاغ شده است، اظهار كرد: در اين دستورالعمل ويژگي‌هاي پايگاه تغذيه سالم مدارس اعلام شده است.

وي، خوراكي‌ها و ساندويچ‌هاي خانگي را از تنقلات و ميان وعده‌هاي اولويت دار براي دانش آموزان برشمرد و افزود: دانش‌آموزان بايد از خريد و مصرف مكرر تنقلات آماده حتي مواد بهداشتي و مقوي پرهيز كنند و تعداد و دفعات اين گونه خوراكي‌ها را در طول هفته به حداقل برسانند.

رييس اداره بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، شير، دوغ كم نمك و بدون گاز و آب ميوه‌هاي طبيعي و حتي آب را بهترين نوشيدني‌ براي دانش آموزان دانست و افزود: براي افزايش رغبت دانش آموزان به خوردن صبحانه توصيه مي‌شود صبح‌ها‌ زودتر از خواب بلند شوند تا ضمن داشتن فرصت كافي براي آماده شدن و ورزش صبحگاهي بتوانند با فراغ خاطر به صرف صبحانه در كنار اعضا خانواده بپردازند.

دكتر ترابي، ادامه داد: ميان وعده صبحگاهي بايد حداقل دو تا سه ساعت تا وعده نهار فاصله داشته باشد تا مانع از صرف وعده غذايي نهار توسط دانش آموز نشود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.35168s, 18q