بيمه سلامت، كل جمعيت كشور را تحت پوشش قرار دهد

۱۳۸۸/۰۶/۱۷ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 17237
بيمه سلامت، كل جمعيت كشور را تحت پوشش قرار دهد
دكتر مرضيه وحيد دستجردي در مراسم تجليل از خدمات كامران باقري لنكراني و معارفه خود، با اشاره به دوران پر فراز و نشيب سي سال گذشته، خودكفايي در كادر پزشكي و درماني را يكي از دستاوردهاي عرصه پزشكي در طول انقلاب اسلامي بيان كرد و گفت: البته هنوز مشكلات فراواني پيشرو است، هرچند كه راه هموار است كه ما اين را هم مرهون همه گروه‌هاي بهداشتي، پزشكي و درماني كشور هستيم.

وي با بيان اينكه براي رسيدن به مقصد و سپردن آن به خدمتگذاران بعدي نيازمند كمك و همكاري شما عزيزان هستيم، اظهار كرد: در اينجا از دكتر لنكراني تشكر مي‌كنم كه در زمان وزارت خود با نگاهي ارزشمند و موشكافانه و تلاش طاقت‌فرسا نظام سلامت را ارتقاي چشمگيري بخشيده است.

وزير بهداشت با تشكر از نمايندگان مجلس به ويژه كميسيون بهداشت و درمان گفت: فضاي اين كميسيون كه با كوله باري از تجربيات عظيم گذشته، امروز رهنمون مجلس هستند، مي‌توانند نظرات نمايندگان را به سمت سياست‌هاي عدالت سلامت و وزارت بهداشت سوق دهند.

وي با تشكر از رييس جمهور براي انتخاب وي به عنوان متصدي وزارت بهداشت گفت: امروز مسئوليت سنگيني بر عهده من است و ايشان همانطور كه در دولت نهم عدالت محوري و توزيع عادلانه امكانات در كشور را مدنظر قرار دادند قطعا در دولت دهم با اين ديدگاه بايد سلامت عدالت محور را مدنظر قرار داد.

وزير بهداشت افزود: اميدواريم با حمايت شما و پرسنل سيستم بهداشت و درمان بتوانيم كار بزرگ را به انجام برسانيم و با توجه به برنامه‌هايي كه به عنوان راهبردهاي نظام سلامت در مجلس مطرح كرده‌ام با زمانبندي مناسب آنها را به سرانجام برسانيم.

وي با اشاره به ايجاد ارتباط بين بخشي گفت: يكي از اولويت‌ها تامين منابع مالي براي رسيدن به اهداف است.

وحيد دستجردي با تاكيد و توجه به عدالت در سلامت خاطرنشان كرد: يكي از راهكارهاي آن ايجاد سيستم شبكه است كه مدتها قبل در نظام جمهوري اسلامي ايران تشكيل شد كه اميد است بتوان با نظام ارجاع مناسب و توسعه سيستم پزشك خانواده به ويژه در شهرهاي نيازمند ارائه خدمات را بهتر كرد.

وي با اشاره به اهميت سلامت مادران و نوزادان، گفت: بايد در جهت نيازهاي سلامت مردم به سمت تامين نيروي انساني لازم حركت كنيم كه در اين راستا بايد در آموزش‌هاي دانشكده‌ها بازنگري داشته باشيم و سعي كنيم كيفيت آموزش را ارتقا داده و از سيستم‌ها و ابزارهاي نوين در دانشگاه‌ها استفاده شود.

وي تاكيد كرد: بايد بتوان شرايط مناسب خدمت را ايجاد كرد و همچنين با توجه به ديدگاه مقام معظم رهبري در زمينه نهضت نرم افزاري، دستاوردهاي پژوهشي را ارتقا دهيم كه در اين زمينه كارهاي خوبي انجام شده است ولي اميد است آنها را تسريع بخشيده و از مزيت‌هاي كشور براي اين حركت‌ها استفاده كنيم.

وحيد دستجردي در خاتمه گفت: اميد است بتوانيم با همكاري و فكرهاي نوين و كمك‌هاي همه جانبه به اين اهداف دست يابيم و بنده به عنوان فرد كوچك معتقدم خداوند به انسانها در همه زماني توفيق خدمت گذاري بزرگ اعطا نمي‌كند ولي امروز اين امر براي بنده فراهم شده است و اين كار بزرگ را برعهده گرفته‌ام و معتقدم كه كارهاي بزرگ ارج‌هاي بزرگ نيز به همراه دارد و اميد است در اين راستا موفق باشم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0748s, 18q