براي سحري ميوه کمتري مصرف کنيد

۱۳۸۸/۰۶/۱۷ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 17238
براي سحري ميوه کمتري مصرف کنيد
دکتر بيگلر ، معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي ايران در گفت‌وگو با ايسنا، گفت : در هنگام افطار مصرف غذاهاي سبک و مختصر شامل گروه هاي غذايي شير و لبنيات، ميوه‌ و سبزي و نان و غلات توصيه مي شود مانند نان و پنير و سبزي که يکي از عادات خوب غذايي مردم است . علاوه بر آن مصرف شير گرم و فرني و يا شير برنج در هنگام افطار مناسب است.

وي افزود : استفاده از سبزي و ميوه در هنگام افطار و همچنين در فاصله زماني بين افطار تا سحر به دليل اينکه منبع خوبي از فيبر هستند براي دستگاه گوارش بسيار مفيد است و مانع بروز يبوست مي شود.

بيگلر تصريح کرد: سبزي‌ها با دارا بودن مواد مغذي و آب، علاوه بر تامين ويتامين‌ها و املاح مورد نياز بدن از تشنگي فرد در طول روز جلوگيري مي کنند.

مصرف مواد غذايي شيرين با تحريک انسولين موجب ورود قند خون به داخل سلول ها و در نتيجه کاهش قند خون مي شوند، به اين ترتيب مصرف مواد غذايي شيرين و حاوي قندهاي ساده در وعده سحري باعث مي شود شخص زودتر گرسنه شود.

معون دانشگاه علوم پزشکي ايران گفت: توصيه مي شود براي تامين آب مورد نياز پس از صرف افطار و تا قبل از خواب به تدريج انواع ميوه ، چاي کمرنگ و ساير مايعات به ويژه آب براي جبران کم آبي بدن نوشيده شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.99817s, 18q