درمان عفونت دستگاه ادراري را جدي بگيريد

۱۳۸۸/۰۶/۱۷ - ۱۲:۳۲ - کد خبر: 17242
درمان عفونت دستگاه ادراري را جدي بگيريد
دکتر عذرا آزموده، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران، در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار داشت: عفونت قارچي، يکي از شايعترين عفونت هاي واژن است و شايعترين علامت آن خارش شديد همراه با ترشحات پنيري و بدون بو و گاهي سوزش ادرار است.

وي خاطرنشان کرد عواملي مانند حاملگي، مصرف قرص هاي ضد بارداري، مصرف آنتي بيوتيک ها، ديابت کنترل نشده و پوشيدن زير پوش هاي تنگ احتمال ابتلا به عفونت قارچي را افزايش مي‌دهد.

دکتر آزموده درباره ايجاد ترشحات در انواع عفونت‌ها گفت: اين ترشحات روشن يا سفيد رنگ هستند، و تغيير در رنگ و ميزان ترشح به همراه ساير علائم ديگر مي تواند از نشانه هاي عفونت باشد.

وي تصريح کرد: ترشح سفيد رنگ پنيري نشانه عفونت مخمري است؛ ترشح زرد، سبز يا قهوه اي علامت عفونت يا التهاب باکتريايي دستگاه تناسلي است که معمولاً با بوي غيرعادي ماهي همراه است.

عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در خصوص علائم عفونت دستگاه ادراري، گفت: عفونت دستگاه ادراري همراه با درد خفيف کمر، تهوع و تب، احساس سوزش در هنگام دفع ادرار، ترشح مقدار کمي ادرار، دفع ادرار خوني و گاهي اوقات بوي بد و ديدن چرک مي‌باشد.

وي در ادامه يادآور شد: بعضي از عفونت‌ها مانند سوزاک و کلاميديا معمولاً هيچ علامتي ايجاد نمي کنند و از راه جنسي منتقل مي شوند.

اين متخصص زنان و زايمان درباره روش درمان اين عفونت‌ها، گفت: روش درمان بستگي به ميزان و غلظت ترشح و عفونت دارد که ترشحات مهبلي ناشي از عفونت مخمري يا باکتري ها بين چند روز تا يک هفته درمان مي شود، بيماري هاي منتقله از راه جنسي در عرض يک هفته با مصرف آنتي بيوتيک به درمان جواب مي دهند.

وي در خصوص درمان عفونت‌هاي ادراري، تصريح کرد: ابتدا به منظور تشخيص عفونت، آزمايش ادرار انجام مي گيرد و پس از تشخيص عامل عفونت درمان با آنتي بيوتيک مناسب صورت مي گيرد که معمولاً علايم عفونت يك تا 2 روز بعد از شروع درمان برطرف مي شود اما لازم است که دوره درمان دارويي کامل طي شود.

دکتر آزموده براي پيشگيري از اين عفونت ها توصيه کرد: آب زياد مصرف کنيد تا باکتري ها به طور کلي دفع شوند، دستگاه تناسلي را تميز نگه داريد، پاک و خشک کردن موضع پس از هر بار دستشويي رفتن را به ياد داشته باشيد، مصرف کافي ويتامين ها و سبزيجات باعث تقويت سيستم ايمني بدن در برابر ابتلا به عفونت ها مي شود و لباس هاي زير را هر روز عوض کنيد و بعد از شستشو در برابر آفتاب پهن کنيد يا اتو بکشيد زيرا باعث مي شود که ميکروب ها از بين بروند.

وي درباره خطرات احتمالي عفونت دستگاه ادراري بيان کرد: با مصرف آنتي بيوتيک و درمان به موقع مي توان از پيشرفت عفونت دستگاه ادراري جلوگيري کرد. اما عفونت کليه ها که مسئله اي جدي، خطرناک و در خور توجه است مي تواند در صورت عدم درمان ايجاد شود.

اين متخصص زنان و زايمان همچنين تاکيد کرد: عفونت ادراري شديد در زمان بارداري باعث پارگي کيسه آب مي شود که همين مسئله موجب عفونت قارچي در چشم نوزاد و يا ايجاد برفک در دهان وي مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مینا
لطفا نام چند دارو برای درمان بیماری عفونی ادراری به من پیشنهاددهید لازم به ذکراست که علایم این بیماری فقط زردشدن ترشح وبوی بد ماهانه درناحیه تناسلی است
0.15674s, 19q