تهيه يك تا دو ميليون دوز واكسن آنفلوانزاي خوكي براي اسفند

۱۳۸۸/۰۶/۱۸ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 17255
تهيه يك تا دو ميليون دوز واكسن آنفلوانزاي خوكي براي اسفند
دكتر امامي رضوي در جلسه هيات رييسه دانشگاه علوم پزشکي تهران با روساي بيمارستان‌ها از احتمال افزايش شيوع آنفلوانزاي نوع A در مهر و آبان ماه خبر داد و گفت: هر چه مراقبت‌ها و رعايت بهداشت فردي بيشتر باشد ميزان شيوع بيماري كمتر خواهد بود.

وي از تهيه يك تا دو ميليون دوز واكسن آنفلوانزاي نوع A براي اسفند ماه خبر داد و گفت: با توجه به اينكه واكسن راه حل قطعي براي پيشگيري نيست، بايد تمام سعي خود را براي رعايت بهداشت فردي نمود.

امامي رضوي مراقبت هاي مناسب را در كاهش ميزان مرگ و مير بيماران موثر دانست و گفت: ميزان مرگ و مير مبتلايان آنفلوانزاي نوع A در كشورهاي اروپايي نسبت به امريكاي جنوبي كمتر است دليل آن هم مراقبت و رسيدگي بيشتر از اين بيماران است.

دكتر امامي رضوي وضعيت كشور را در مقايسه با كشورهاي حاشيه خليج فارس مناسب ارزيابي كرد و گفت: اكنون اين بيماري در كشورهاي كويت و عمان به اوج خود رسيده كه منجر به تعطيلي مدارس اين كشورها در فصل پاييز شده است اين در حالي كه ميزان شيوع بيماري در كشور ما از رشد كمتري برخوردار است.

وي با تاكيد بر اينكه از ورود بيماران به كشور مراقبت جدي مي‌شود، افزود: عربستان هنوز آمار روشني اعلام نكرده است اما اين بيماري اغلب در زائراني كه به كشور مراجعت كردند ديده شده براين اساس ما پيشنهاد تعطيلي حج را داديم كه با نظر مسئولين، حج براي افراد بالاي 65 سال و كودكان زير 12 سال و بيماران ممنوع شد تا ميزان ابتلاي آن كاهش يابد و امكان مراقبت از ورود بيماران به كشور بيشتر شود.

دكتر امامي رضوي افزود: پيش بيني شده است كه از 100 هزار نفر در حج 80 هزار نفر مبتلا و 2 هزار نفر بستري شوند كه 5 درصد آن منجر به مرگ مي شود به همين دليل سفر حج محدود شده است.

معاون سلامت وزارت بهداشت آموزش لازم به تمام كادر بيمارستان را ضروري دانست و گفت: اين آموزش نبايد فقط به روسا و مديران بيمارستان ها محدود شود بلكه بايد تمام كاركنان آموزش لازم را براي رعايت بهداشت فردي در هنگام مواجهه با بيماران ببينند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77487s, 18q