سلول‌هاي بنيادي به کمک درمان طاسي سر مي‌آيند

۱۳۸۸/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 17261
سلول‌هاي بنيادي به کمک درمان طاسي سر مي‌آيند
دکتر محمد نيلفروش زاده، رييس مرکز تحقيقات پوست و سالک و داراي فلوشيپ فوق تخصصي ليزر و جراحي پيوند مو در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه حدود 40 درصد از جمعيت مردان و 20 درصد زنان به طاسي موي سر دچار هستند، از پيشرفت هاي اخير پيوندهاي مو در جهان خبر داد و گفت: در سال هاي اخير با استفاده از روش‌هاي (F.u.T) و (F.u.E) که روش پيوند مو به صورت تکثير فوليکولي است، با انتقال مستقيم مو از ناحيه پشت سر به ناحيه جلوي سر ، پيوند مو انجام مي گرفت.

وي در خصوص تحقيقات پيشرفته تري که در اين زمينه در جهان مطرح است توضيح داد و گفت : با تکثير سلول‌هاي فوليکولي و با استفاده از سلول هاي بنيادي مو و تکثير اين سلول ها و انتقال آن به ناحيه جلوي سر ، درمان طاسي سر انجام خواهد شد.

دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران از اجراي اين طرح به عنوان تحولي عظيم درعلم پزشکي نام برد و خاطر نشان کرد: اين کار در کشورهاي پيشرفته جهان در مرحله تحقيقاتي در حال انجام است.

رياست مرکز تحقيقات پوست و سالک درخصوص انجام اين تحقيق در کشورمان بيان نمود : فاز تحقيقاتي اين طرح در ايران نيز آغاز شده و تکثير فوليکول هاي مو نيز با موفقيت انجام گرفته است.

دكتر نيلفروش زاد در ادامه افزود: انتقال اين فوليکول‌ها به داخل پوسته سر فرد گيرنده در مرحله تحقيق در فاز بي خطر بودن و مطالعات اوليه است.

وي ابراز اميدواري کرد: با تکثير فوليکول‌هاي مو و انجام مطالعات لازم در فاز انساني ، مژده اي براي درمان طاسي موي سر خواهيم داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
khalil.s
با سلام و سپاس از تلاشهای بی دریغتان شنیدن این موفقیتها بسیار امیدوار کننده است به امید دست یافته ها و موفقیتهای هر چه بیشتر برای شما عزیزان.
4.10792s, 19q