حمايت مالي، مهمترين انتظار انجمن از وزير بهداشت

۱۳۸۸/۰۶/۱۸ - ۱۲:۵۱ - کد خبر: 17272
حمايت مالي، مهمترين انتظار انجمن از وزير بهداشت
دكتر جمشيد لطفي در گفت وگو با ايسنا، وظايف انجمن ام اس را جمع آوري و ارائه اطلاعات، جذب حمايت خيرين از بيماران، پژوهش و نيز دفاع از حقوق بيماران دانست و افزود: حمايت دولتي مي‌تواند در انجام هرچه بهتر اين وظايف نقش داشته باشد.

وي با اشاره به اين كه نياز بيماران به وجود بخش فيزيوتراپي در طبقه همكف، انجمن را به اجاره‌ واحدي مقابل ساختمان اصلي واداشت، افزود: مشكلات مالي براي اجاره اين واحد ساختماني نمونه‌اي از مسائل مالي موجود در انجمن ام اس ايران است.

دكتر لطفي در ادامه با تاكيد بر اين كه به دليل نامشخصي تعداد بيماران مبتلا به MS رو به افزايش است، تصريح كرد: علت اين افزايش در همه كشورها ناشناخته است كه پژوهش براي يافتن پاسخ اين سوال مي‌تواند ارزش جهاني داشته باشد.

وي ادامه داد: اين نگراني وجود دارد كه سر نخ‌هاي موجود براي يافتن علت افزايش بيماران از بين برود و تعداد مبتلايان به ام اس در ايران هم مانند برخي كشورها ثابت شود. از اين رو هرچه زودتر به پژوهش در اين زمينه بها داده شود، ‌به نفع كشور است.

وي ضمن ابراز رضايت از اقدامات دولت نهم در راستاي حمايت از بيماران MS، پرداخت يارانه دارويي به برخي داروهاي گران قيمت را از جمله مهم ترين اين اقدامات ارزيابي و ابراز اميدواري كرد تا وزير بهداشت كابينه دهم توجه بيشتري به حوزه پژوهش در خصوص بيماري MS نشان دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18479s, 18q