وزارت بهداشت دستورالعمل‌ جداگانه‌اي براي ضدعفوني كردن حمل‌ونقل عمومي صادر نكرده است

۱۳۸۸/۰۶/۱۹ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 17287
وزارت بهداشت دستورالعمل‌ جداگانه‌اي براي ضدعفوني كردن حمل‌ونقل عمومي صادر نكرده است
سيد محمدهادي ايازي در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: شهرداري تهران هر ساله در آستانه سال تحصيلي جديد، دستورالعمل‌هايي را براي شست‌وشو و ضدعفوني كردن سيستم‌هاي حمل و نقل عمومي از جمله اتوبوس‌ها در دستور كار دارد كه امسال نيز همانند سال‌هاي قبل اين دستورالعمل‌ها از مدتي قبل در حال اجراست.

وي يادآور شد: شست‌وشوي اتوبوس‌ها و تعويض روكش‌ تاكسي‌ها در طول سال نيز انجام مي‌شود، اما در شروع سال تحصيلي با ابعاد بيشتري مورد توجه قرار مي‌گيرد.

ايازي خاطر نشان كرد: اين اقدام شهرداري به شكل جاري و سالانه انجام مي‌شود، اما در شروع سال تحصيلي جديد به دليل شيوع آنفلوانزاي نوع آ در جامعه حساسيت‌ها بيشتر شده است.

وي اضافه كرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي هيچ دستورالعمل‌ جداگانه و خاصي براي ضدعفوني كردن وسايل حمل و نقل عمومي صادر نكرده است و از سوي نخبگان وزارت بهداشت هم در اين مورد توصيه‌اي نداشته‌ايم.

سخنگوي شهرداري تهران در عين حال از آمادگي شركت واحد اتوبوسراني براي شست‌وشو و ضدعفوني كليه اتوبوس‌هاي ناوگان اتوبوسراني شهر تهران خبر داد و يادآور شد: قطعا تا قبل از شروع سال تحصيلي كليه اتوبوس‌ها شست‌وشو و نظافت خواهند شد.

تقي‌زاده ـ مدير كل سلامت شهرداري تهران ـ نيز چند روز قبل در اين رابطه به ايسنا تاكيد كرد كه در جلسه مشترك كميسيون بهداشت شهرداري با وزارت بهداشت هيچ صحبتي در مورد ضدعفوني اتوبوس‌ها مطرح نشده است، اما برخي دستورالعمل‌ها نظير اطلاع‌رساني از طريق تلويزيون‌هاي سطح شهر و توزيع بروشورها در اتوبوس و مترو را تاييد و در حال اجرا داريم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.72162s, 18q