دردهاي مزمن را خودسرانه و با روش‌هاي غيرعلمي و غيرمعمول درمان نكنيد

۱۳۸۸/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 17302
دردهاي مزمن را خودسرانه و با روش‌هاي غيرعلمي و غيرمعمول درمان نكنيد
دکتر مهدي پناهي خواهي متخصص بيهوشي و فلوشيپ درد در گفت‌وگو با ايسنا، با مقابل هم قرار دادن استفاده غير حرفه اي از ترياک و تجويز داروهاي مخدر به عنوان داروي ضد درد توسط پزشک، گفت: راه درست اين است که اگر فرد مبتلا به درد مزمن نياز به مخدر دارد اين دارو توسط پزشک با دوز و نوع مناسب و در کنار داروهاي مناسب تجويز شود.

وي در خصوص روشهاي غيردارويي درمان درد به روش هايي چون انواع تزريقاتي که مي توان در قسمت هاي مختلف بدن انجام داد و درمان هاي مداخله اي (اينترنشنال) درد اشاره کرد.

اين متخصص بيهوشي يا ابراز خوشبختي از اينکه چند نفر در ايران تخصص روش هاي اينترنشنال درد - که در دنيا تحول بزرگي در درمان درد را موجب شده است – را دارند ، ادامه داد : با مداخله‌هايي از اين دست، مي توان از تبعات درد مزمن و گاه انجام جراحي ها جلوگيري کرد و هزينه هاي بيمار و سيستم بهداشتي را به ميزان بسيار زيادي کاهش داد.

دکترپناهي با بيان اينکه دانشگاه هاي علوم پزشکي تهران، شهيد بهشتي و ايران در تهران داراي تخصص درد هستند ؛ گفت : در برخي شهرستان ها همچون شيراز و تبريز نيز اين تخصص راه اندازي شده است و به تدريج اين تخصص در تمام کشور گسترش پيدا مي کند.

اين فلوشيپ درد در خاتمه درمان‌هاي مداخله‌اي درد، بيمارستان حضرت رسول از بيمارستان هاي تابعه دانشگاه علوم پزشکي ايران بيمارستان سينا از بيمارستان هاي تابعه دانشگاه علوم پزشکي تهران و بيمارستان هاي لبافي نژاد ، مسيح دانشوري و امام حسين (ع) از بيمارستان‌هاي تابعه دانشگاه پزشکي شهيدبهشتي را بيمارستان هايي در تهران عنوان کرد که داراي مرکز درد هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12416s, 18q