دولت اعتبارات تجميع بيمه‌ها را تامين كند

۱۳۸۸/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 17307
دولت اعتبارات تجميع بيمه‌ها را تامين كند
حسينعلي شهرياري نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي، در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين كه تجميع بيمه‌ها ايده خوبي است، اما به معناي ادغام كليه صندوق‌ها نيست، خاطرنشان كرد: بر اساس قانون برنامه، اين اختيار به بيمه شده داده شده كه زماني كه صندوقش را عوض مي‌كند بتواند پرداختي‌هايش را منتقل كند.

وي افزود: اگر بتوانيم يك نوع بيمه از نظر خدمات درماني براي بيمه پايه همگاني و نه بيمه تكميلي ايجاد كنيم به ايده‌آل دست يافته‌ايم، در حالي كه متاسفانه هم اكنون دفترچه‌هاي متعددي داريم كه داراي پرداختي‌هاي متفاوت به پزشكان و بيمارستان‌ها هستند.

شهرياري اين مساله را باعث نارضايتي صاحبان دفترچه‌هاي خدمات درماني دانست و گفت: براي حل اين موضوع مي‌توان اعتبارات لازم را هم در دولت و هم در مجلس پيش‌بيني كرد تا نارضايتي‌ها كاهش يابد.

اين عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در خصوص اولويت‌هاي دولت دهم در بحث بهداشت و درمان كشور گفت: هم اكنون مشكل جدي ما پرداخت زياد هزينه‌هاي درمان توسط مردم برخلاف قانون برنامه است، و هم اكنون بيمه شدگان به جاي پرداخت 30 درصد از هزينه‌ها 60 تا 70 درصد آن را پرداخت مي‌كنند.

نماينده زاهدان ادامه داد: بايد سرانه درمان و تعرفه‌ي خدمات درماني واقعي شود، ضمن اين‌كه سهم روستاييان وعشاير نيز در سرانه درمان مانند افراد شهرنشين ديده شود.

شهرياري هم چنين ارتقاي نقش بهداشت خانواده در سيستم شبكه بهداشت و درمان كشور را خواستار شد تا از اين طريق افراد بيشتري تحت پوشش قرار گيرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89234s, 18q