استفاده از ليزر درماني براي افراد داراي اختلالات عصبي خطرناک است

۱۳۸۸/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 17315
استفاده از ليزر درماني براي افراد داراي اختلالات عصبي خطرناک است
دکتر داريوش الياس پور متخصص طب فيزيکي و توانبخشي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: براي ليزر و به خصوص ليزرهاي کم توان کاربردهاي زيادي ذکر شده و تحقيقات زيادي هم در اين باره در دست انجام است که از آن با تشخيص پزشک و با توجه به نوع بيماري و درد و منشاء بروز بيماري به عنوان يکي از روش هاي درماني استفاده مي شود.

وي از جمله موارد مصرف ليزر هاي کم توان را؛ ترميم زود هنگام آسيب ها ، کنترل سردردها و التهاب ناشي از بيماري هاي روماتيسمي ، بيماري هاي عضلاني و اسکلتي برشمرد و افزود: از ليزرهاي پرتوان نيز در بهبود و از بين بردن بسياري از بيماري‌هاي پوستي، لک‌ها و خال‌ها، جراحي، برش دادن پوست و موارد زيادي استفاده کرد که در کنار همه اين فوايد در مواردي نيز ممنوعيت استفاده از اين روش درماني وجود دارد.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي ضمن اشاره به اينکه موارد اندکي وجود دارند که نبايد از ليزر درمان يا کاهش درد استفاده کنند ، افزود : استفاده از ليزر درماني براي خانم هاي باردار به خصوص سه ماه اول بارداري، افراد داراي اختلالات حسي يا عصبي خطرناك است و در صورت استفاده بايد احتياطات لازم به کار رفته و با دقت استفاده شود چرا که بر اين بيماران نيز ليزر تاثير گذار بوده و ممکن است اثرات سوء برجاي گذارد.

گفتني است : يکي ديگر از موارد منع استفاده از ليزر درماني در افراد مبتلا به سرطان مي باشد و استفاده از آن براي افراد سرطاني توصيه نمي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سیما
با سلام لطفا در صورت امکان تلفن یا ایمیلی از خانم دکتر رسایی در اختیار اینجانب بگذارید تا با ایشان در خصوص (لیزر اسکار سوختگی) مشاوره ای داشته باشم- با احترام و سپاس- سیما تاران
1.92396s, 19q