آغاز توزيع 6ميليون بطري دهان شويه در مدارس كشور از اواسط آبان ماه

۱۳۸۸/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۶ - کد خبر: 17328
آغاز توزيع 6ميليون بطري دهان شويه در مدارس كشور از اواسط آبان ماه
دكتر حسين حصاري در گفت‌وگو با ايسنا، ‌با اشاره به ثبت موارد مختلف سلامت در شناسنامه سلامت دانش آموزان مقطع اول دبستان و پيگيري و انجام معاينات لازم بر حسب موارد ثبت شده در اين شناسنامه به صورت سالانه، گفت: هر سال بر اساس شرايط، بازنگري‌هايي در مورد شناسنامه سلامت دانش آموزان صورت مي‌گيرد. امسال در مورد سلامت دهان و دندان دانش آموزان تغيير خاصي اعمال نشده و اقدامات لازم مطابق با سال گذشته اعمال مي‌شود.

وي با بيان اينكه در معاينات دهان و دندان دانش آموزان، پوسيدگي دندان‌ها و مشكلات لثه‌اي مورد توجه قرار مي‌گيرد، ‌ادامه داد: به اين ترتيب با مراجعه دانش آموزان به مراكز بهداشتي - درماني دولتي و خصوصي و با بررسي مسايل مربوط به دهان و دندان، شناسنامه سلامت آنها تكميل مي‌شود. پس از تكميل شناسنامه سلامت دهان و دندان، دانش آموزان بايد به منظور رفع موارد ثبت شده در آن، از جمله پر كردن، موارد ترميمي، كشيدن دندان عفوني و ... به مراكز خصوصي يا دولتي مراجعه كنند.

دكتر حصاري با اشاره به توزيع شش ميليون دهان شويه در مدارس كشور طي سال گذشته، گفت: براي امسال نيز اقدامات خريد همين ميزان دهان شويه انجام شده و احتمالا تا 20 روز آينده مناقصه خريد آن برگزار مي‌شود. به اين ترتيب نهايتا تا اواسط آبان ماه در عمده مدارس كشور دهان شويه توزيع مي‌شود.

به گفته رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت،‌ مطالعات مربوط به پوسيدگي‌هاي دنداني در كشور معمولا در فواصل 3 يا 5 ساله انجام مي‌شود. آخرين بررسي انجام شده در اين زمينه مربوط به سال 83 بوده است. بر اساس برنامه كشوري، وضعيت دهان و دندان كودكان كشور در سال 89 مجددا بررسي خواهد شد كه اميدواريم اواخر سال 89 يا اوايل سال 90 گزارش‌هاي اوليه آن ارايه شود.

دكتر حصاري در پايان با اشاره به اعتبار دو ميلياردي مربوط به بهداشت دهان و دندان در وزارت بهداشت، گفت: طبيعتا اين ميزان اعتبار براي پوشش همه برنامه‌هاي بهداشت دهان و دندان كشور كافي نيست. هرچه ميزان اعتبارات بيشتر باشد وزارت بهداشت نيز گروه‌هاي بيشتري از افراد جامعه را تحت پوشش قرار مي‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.35291s, 18q