تجميع بيمه‌هاي خدمات درماني، يك تكليف قانوني انجام نشده است

۱۳۸۸/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۶ - کد خبر: 17329
تجميع بيمه‌هاي خدمات درماني، يك تكليف قانوني انجام نشده است
مسعود پزشكيان، نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اظهارات اخير وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مبني بر لزوم تجميع بيمه‌هاي خدمات درماني اظهار داشت: از نظر قانون برنامه بايد اين مساله اتفاق مي‌افتاد و بر اساس قانون بايد تمام صندوق‌هاي خدمات درماني يكي شده و يك مديريت بر آن حاكم مي‌شد و تحت نظارت يك سيستم قرار مي‌گرفت، اما اين تكليف قانوني تاكنون انجام نشده و دولت بايد به خاطر عدم اجراي اين مساله، پاسخگو باشد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا با توجه به كسري بودجه دولت، اين امر مي‌تواند تحقق يابد يا خير؟ گفت: ما اين مساله را از طريق كميسيون پيگيري مي‌كنيم تا اجرا شود، و به راحتي نيز نمي‌توان گفت كه دولت عزمي در اين خصوص دارد يا خير؟ لذا بايد از دولتمردان پرسيد كه چرا در اجراي قانون تاخير دارند و هماهنگي بين آنها وجود ندارد.

پزشكيان در ادامه در مورد بحث عدم تحقق پزشك خانواده نيز خاطرنشان كرد: كاري كه تاكنون انجام شده پزشك خانواده نيست و تنها پزشك درمانگاهي است كه راه افتاده، در حالي كه پزشك خانواده چارچوب مشخصي دارد و بايد به طرف آن حركت مي‌شد.

وي دليل عدم تحقق اين مساله را چالش‌هاي موجود بين وزارت بهداشت و رفاه عنوان كرد كه باعث شده بحث پزشك خانواده در حد بحث پزشك عمومي باقي بماند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.43985s, 18q