نهمين همايش سالانه روانپزشكان ايران برگزار مي‌شود

۱۳۸۸/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۴ - کد خبر: 17343
نهمين همايش سالانه روانپزشكان ايران برگزار مي‌شود
دكتر پرويز مظاهري دبير اجرايي نهمين همايش روانپزشكان ايران گفت: همايش‌هاي سالانه انجمن روانپزشكان به منظور ارتقا سطح علمي متخصصان، ارائه تكنيك‌هاي جديد تشخيص و درمان و ايجاد تعامل بين مسئولان و متخصصان اين رشته هر ساله برگزار مي‌شود و امسال نهمين همايش با حضور بيش از 800 متخصص 3 تا 6 آذر برگزار مي‌شود.

وي ادامه داد: سخنراني‌هاي علمي مرتبط با مقوله‌هاي روانپزشكي،‌ ارائه مقالات پذيرفته شده ارسال و برگزاري سمپوزيوم‌هاي گوناگون از جمله برنامه‌هاي اين همايش است كه مباحث نوين علمي در خصوص مهارت‌هاي ارتباطي اختلالات خلقي، انگ زدايي از بيماران رواني، جايگاه هنر در روانپزشكي، اختلالات هويت جنسي، اختلالات روانپزشكي كودك و نوجوان،‌ اعتياد و اتانازي در آن مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت.

دكتر مظاهري يكي از مهمترين دغدغه‌هاي اين همايش را انگ زدايي از بيماران رواني عنوان كرد و گفت: يكي از مهمترين مسائل روانپزشكي انگ زدايي از بيماران رواني در جامعه است كه اميدواريم در اين همايش راهكاري براي آن انديشيده شود.

وي در خصوص سمپوزيوم اتانازي افزود: مرگ اختياري در بيماران لاعلاج يكي ديگر از مباحث اين همايش است كه اين موضوع از ديدگاه روانپزشك، حقوقي و فقهي مورد بحث قرار مي‌گيرد.

وي از برگزاري شش كارگاه آموزشي در نهمين همايش روانپزشكان خبر داد و گفت: كارگاه‌هاي زناشويي درماني، روان درماني افسردگي، روشهاي مقاله نويسي در روانپزشكي،‌ مداخله در بحران،‌ روان درماني و دارو درماني اعتياد،‌ تكنيك‌هاي استفاده از نوار مغزي در روانپزشكي و مقاله نويسي علمي موضوعات اين سه كارگاه است.

دبير اجرايي نهمين همايش روانپزشكان ايران با اشاره به برگزاري نمايشگاه جانبي اظهار داشت: در اين نمايشگاه 15 شركت دارويي داخلي و خارجي و 3 انتشارات كتب علمي شركت دارند.

اين همايش 16 امتياز بازآموزي براي روانپزشكان و دكتراي روان شناسي باليني، 8 امتياز براي متخصصان مغز و اعصاب و پزشكان عمومي و 4 امتياز براي جراحان مغز و اعصاب و متخصصان داخلي و داروسازان در نظر گرفته شده است.

علاقمندان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت www.ipacongress.ir و يا با شماره تلفن 88336726 تماس حاصل فرمايند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11164s, 18q