ناخن های شما قوی است به شرطی که برخی موارد را رعایت کنید

۱۳۸۸/۰۶/۲۵ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 17354
ناخن های شما قوی است به شرطی که برخی موارد را رعایت کنید
آیا هیچ مکمل غذایی خاصی می تواند منجر به استحکام بیشتر ناخن ها شود؟
پاسخ مثبت است. اما اول از همه باید بدانیم که شرط اول رسیدن به این خواسته ایجاد تغییراتی در روال زندگی است. اول از همه این که قرار گرفتن ناخن در معرض آب به مدت طولانی موجب خشکی ،ضعف و شکنندگی ناخن ها می شود.
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،استفاده مرتب از لاک از دیگر مواردی است که باید کنترل شود. از جویدن ناخن باید اجتناب کرد. کوتاه کردن مرتب ناخن لازم است. شیوه کوتاه کردن نیز تاثیر به سزایی در حفظ سلامت ناخن ها دارد. اصولا فرم ناخن در هنگام کوتاه شدن باید به صورت نیم دایره و بدون زاویه باشد. بعد از شست و شو و حمام بهتر است از کرم مرطوب کنند ه استفاده کنید. در هنگام شست و شو از دستکش استفاده کنید.
از جمله مکمل های مفید برای سلامت ناخن گاما لینولنیک اسید(GLA) است . این مکمل نوعی چربی است که برای ارتقا سلامت پوست ، مو و ناخن ها توصیه می شود و متاسفانه باید گفت که در رژیم غذایی روزانه به مقدار بسیار کم یافت می شود.بنابر این مصرف مکمل آن لازم است. از جمله منابع این مکمل روغن گیاه پامچال و روغن مویز سیاه است.
اسید چرب امگا 3 نیز از دیگر مکمل های مفید برای سلامت پوست است. از جمله منابع این مکمل عبارتند از روغن دانه کتان، گردو و ماهی های دریاهای سرد مثل سالمون، ماکرل و ساردین. همچنین مصرف مکمل آن با نام روغن ماهی مفید است.
لازم به ذکر است که ناخن های شکننده و خشک می تواند دال بر بیماری های تیروئیدی باشد.اگر دچار احساس ضعف و خستگی هستید و یا دچار افزایش وزن ناگهانی و بدید شده باشید بهتر است به پزشک مراجعه کنید . این ها از علائم اولیه بمیاری های تیروئیدی می باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97711s, 18q