تعدادقربانيان آنفلوانزاي«آ»دركشوربه چهارنفر رسيد

۱۳۸۸/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۶ - کد خبر: 17375
تعدادقربانيان آنفلوانزاي«آ»دركشوربه چهارنفر رسيد
دكتر عباس زارع نژاد، مديركل روابط عمومي وزارت بهداشت با اعلام اين مطلب افزود: طي هفته گذشته با افزوده شدن 34 مورد جديد ابتلا به بيماري آنفلوانزاي نوع H1N1)A) شمار مبتلايان به اين بيماري به 391 مورد در كشور رسيده است.

وي، تعداد موارد فوت شده را چهار نفر اعلام كرد و گفت: علاوه بر دو مورد فوت قبلي كه مربوط به خانمي 36 ساله و پيرمردي 96 ساله بوده است، دو كودك زير دو سال نيز كه زمينه بيماري مغزي نيز داشته‌اند، فوت شده‌اند.

وي توزيع سني مبتلايان به بيماري آنفلوانزاي جديد در كشور را بين 15 تا 34 سال اعلام كرد و گفت: 50 درصد مبتلايان به اين بيماري مسافران بازگشته از حج، 26 درصد از طريق تماس با زائرين حج و بقيه موارد مربوط به مسافران بازگشته از تايلند و كشورهاي اروپايي و آمريكايي و افراد در معرض تماس با اين مسافرين را تشكيل مي‌دهند.

زارع‌نژاد همچنين درخصوص وضعيت اين بيماري در كشورهاي منطقه مديترانه شرقي اظهار داشت: در كشورهاي عضو منطقه مديترانه شرقي، عربستان با 4034 مورد ابتلا و 26 مورد فوت و كويت با 1797 مورد ابتلا در مقام‌هاي اول و دوم و پس از آن كشورهاي عمان، قطر و مصر بيشترين موارد ابتلا را داشته‌اند.

وي با اشاره به اين كه در آسيا آمار ابتلا به اين بيماري به شدت در حال افزايش است، گفت: در تايلند بيش از سه ميليون نفر به اين بيماري مبتلا شده‌اند و در كشورهاي ژاپن، هندوستان و بنگلادش شاهد افزايش انفجاري بيماري هستيم.

وي افزود: در كشور ما نيز توزيع جمعيتي مبتلايان به اين بيماري تقريباً مربوط به اكثر استان‌ها بوده و بيشترين موارد ابتلا در استانهاي خراسان و تهران گزارش شده است.

زارع‌نژاد مسافرت‌هاي بيشتر هم‌ وطنان به خارج از كشور و خصوصاً حج و همچنين مسافرپذير بودن اين دو استان را دليل ابتلاي بيشتر به بيماري آنفلوانزا عنوان كرد.

مديركل روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افزود: دستورالعمل فني پيشگيري از ابتلا به بيماري آنفلوانزا در مدارس و دستورالعمل كنترل بيماري در مهدكودك‌ها و همچنين دستورالعمل‌هاي مربوط به مراكز نظامي، اماكن عمومي شهري، مراكز دانشگاهي، ادارات دولتي و غيردولتي و شركتهاي هواپيمايي و آموزش عمومي ابلاغ و ارسال شده است.

وي اظهار اميدواري كرد كه وزارت بهداشت بتواند با همكاري ساير دستگاهها و سازمانها در زمينه پيشگيري و كنترل بيماري آنفلوانزا در كشور موفق باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.06624s, 18q