«مرس» به تایلند رسید

۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۱۷:۲۵ - کد خبر: 173815

سلامت نیوز: وزارت بهداشت عمومی تایلند گزارش ابتلا به بیماری سندروم تنفسی خاور میانه «مرس» در این کشور را تایید کرد.

خبرگزاری شینهوای چین به نقل از روزنامه «ملت» چاپ تایلند، وزیر بهداشت این کشور گفت: یک مرد 71 ساله عمانی که به این بیماری مبتلاست در حال حاضر در یک موسسه بیماری های عفونی در مرکز استان نونتابوری در قرنطینه به سر می برد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، «پیاساکول ساکول ساتایادورن» گفت: این تبعه عمان روز جمعه وارد تایلند شد و کارکنان وزارت بهداشت هم اکنون در حال جستجوی 37 نفر از جمله کادر پزشکی، کارکنان هتل و راننده تاکسی هستند که با این فرد به طور مستقیم تماس داشته اند.
خانواده این تبعه عمانی نیز در قرنطینه به سر می برند.
خردادماه گذشته یک مورد ابتلا به بیماری مرس در تایلند گزارش شد که در این مورد نیز فرد مبتلا یک تبعه عمانی بود، وی پس از بستری شدن در بیمارستان و اخذ تایید سلامت از سوی وزارت بهداشت، ترخیص شد.
بیماری مرس در کره جنوبی ظرف هفت ماه جان 36 نفر را گرفته بود.
وزارت بهداشت کره جنوبی دی ماه گذشته از پایان شیوع بیماری «سندروم تنفسی خاورمیانه» موسوم به «مرس» در این کشور خبرداد.
اغلب افرادی که در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند، افراد سالخورده و یا کسانی بودند که از بیماری تنفسی رنج می بردند.
این بیماری نخستین بار در سال 2012 میلادی در عربستان سعودی شیوع یافت و تاکنون جان حدود بیش از 550 نفر را در جهان گرفته است.
«مرس» یا همان ویروس سندروم تنفسی خاورمیانه نوع جدید از ویروس «بتاکوروناویروس» است که به دلیل شیوع اولیه آن در کشورهای عربستان سعودی، امارات، قطر، کویت و مصر نام خاورمیانه بر آن نهاده شد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.25726s, 18q