مراسم نکوداشت از مربيان بهداشت و مديران مدارس برگزار مي شود

۱۳۸۸/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۱ - کد خبر: 17422
مراسم نکوداشت از مربيان بهداشت و مديران مدارس برگزار مي شود
دکتر بيگلر معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي ايران در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: فرهنگ‌سازي در بين دانش آموزان در جهت اصلاح الگوي مصرف آنتي بيوتيک ها و پيشگيري از مصرف بي رويه آن و خطر بروز مقاومت هاي ميکروبي از اهداف اصلي کميته کشوري تجويز و مصرف منطقي دارو است زيرا کودکان بستر مناسبي براي آموزش در اين جهت را داشته و مي توانند باورهاي اشتباه در ميان بزرگسالان را نيز تصحيح نمايند.

وي افزود : به همين منظور برنامه آموزشي در دو گروه سني 9 تا 12 و 12 تا 16 سال طراحي شد و دانش آموزان با راه هاي انتقال و پيشگيري از بيماري ها به عنوان يکي از بهترين راه کارهاي منطقي شدن مصرف آنتي بيوتيک ها آشنا شدند.

بيگلر تصريح کرد : همچنين آشنايي دانش آموزان با بحث مقاومت ميکروبي آنان را از خطرات مصرف بي رويه آنتي بيوتيک ها آگاه مي کند ، اگر چه تصحيح باورهاي اشتباه در مورد مصرف آنتي بيوتيک ها کاري بسيار سخت است ولي فرهنگ سازي در بين دانش آموزان اين امر را آسان تر مي کند.

معاون غذا وداروي دانشگاه علوم پزشکي ايران گفت: در همين راستا و به دليل اجراي موفق اين برنامه آموزشي در مدارس، جهت قدرداني از مربيان بهداشت ومديران مدارس ، مراسم نکوداشت از آنان در 8 مهر برگزار مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93981s, 18q