کلينيک «ترک اعتياد» ويژه افراد سيگاري در غرب تهران افتتاح شد

۱۳۸۸/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۸ - کد خبر: 17458
کلينيک «ترک اعتياد» ويژه افراد سيگاري در غرب تهران افتتاح شد
دکتر امامي، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ايران، در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: با توجه به روند رو به رشد استعمال دخانيات در جامعه و کاهش سن استعمال دخانيات در بين نوجوانان و جوانان لزوم تدوين و برنامه هاي آموزشي و پيشگيرانه براي آگاه سازي اقشار جامعه از مضرات استعمال دخانيات احساس مي شود.

وي گفت: معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي ايران درصدد است با برنامه هاي آموزشي مورد نياز گروه هاي مختلف جامعه و آگاه سازي آنان از مضرات استعمال مواد دخاني به ويژه سيگار و قليان گامي در حفظ و سلامت جامعه برداشته باشد. علاه بر برنامه هاي آموزشي و پيشگيرانه برنامه هاي توانبخشي و درماني نيز مدنظر اين معاونت است.

امامي تصريح کرد: راه اندازي مرکز مشاوره ترک سيگار در مرکز بهداشتي درماني شهيد کاظميان براي افراد سيگاري از برنامه هاي توانبخشي است ، اين مرکز به سيگاري هايي که آمادگي ترک اين ماده زيانبخش و کشنده را دارند ولي به دلايل مختلف موفق به ترک آن نشده اند ، کمک مي کند تا با مشاوره هاي فردي و گروهي و درمان هاي تخصصي رايگان سيگار خود را ترک کنند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي ايران گفت: با هماهنگي به عمل آمده با مرکز بهداشت غرب تهران و بررسي موقعيت جغرافيايي مرکز فوق و سهولت دسترسي ساکنين غرب تهران به اين مرکز مقرر شد تا مرکز مشاوره ترک دخانيات شهيد کاظميان راه اندازي و افتتاح شود.

وي از اهداف راه اندازي اين مرکز به برگزاري جلسات آموزشي براي رابطين بهداشتي به منظور جلب و تشويق افراد سيگاري به ترک سيگار و ساير مواد دخاني و راهنمايي آنان به مراکز مذکور اشاره کرد و افزود : تهيه برنامه هاي آموزشي براي گروه هاي هدف از جمله زنان ، دانش آموزان و کارگران اطلاع رساني از طريق پوستر ، فيلم آموزشي براي آشنايي با مضرات سيگار و مواد دخاني از ديگر اهداف و فعاليت هاي اين مرکز است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36239s, 18q