مصرف ميان وعده باعث افزايش يادگيري مي‌شود

۱۳۸۸/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۳ - کد خبر: 17476
مصرف ميان وعده باعث افزايش يادگيري مي‌شود
دكتر فريده شيشه‌بر در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: كودكان به دليل قرار داشتن در سن رشد و همچنين داشتن فعاليت ذهني، نيازمند مصرف صبحانه و ميان وعده سالم هستند و توجه به نوع مواد غذايي كه در اين دو وعده صرف مي‌شود بسيار مهم است.

وي افزود: توصيه مي‌شود در وعده صبحانه از نان و پنير به همراه خيار و يا گردو به همراه آب ميوه‌هاي طبيعي استفاده شود. همچنين مي‌توان برخي روزها از تخم مرغ آب پز و يا عسل نيز در وعده صبحانه استفاده كرد.

شيشه‌بر تصريح كرد: برخي دانش‌آموزان به دليل بي‌اشتهايي صبحانه نمي‌خورند كه در اين موارد مصرف ميوه تازه به ويژه ليموشيرين موجب باز شدن اشتهاي كودك مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: مصرف ميان وعده نيز به افزايش يادگيري كودك كمك مي‌كند و توصيه مي‌شود از نان و پنير و خيار و يا مغز گردو به عنوان ميان وعده استفاده شود.

اين متخصص تغذيه بيان كرد: مصرف ميوه‌هاي تازه و قابل حمل مانند سيب و موز نيز در ميان وعده دانش‌آموزان موثر است. همچنين در صورت امكان مي‌توان از آجيل و انواع مغزها استفاده كرد.

وي اضافه كرد: در حال حاضر بسياري از دانش‌آموزان در مدارس شير سهميه خود را مصرف نمي‌كنند. توصيه مي‌شود براي افزايش تمايل دانش‌آموزان به مصرف شير، در كنار آن كيك و يا كلوچه نيز توزيع شود تا دانش‌آموز تمايل بيشتري به مصرف شير داشته باشد. ضمن آنكه شير و كيك خود به يك ميان وعده كامل تبديل خواهد شد.

شيشه بر گفت: مصرف غذاهاي پخته و گرم و يا موادي مانند كالباس و سوسيس در ميان وعده به هيچ وجه توصيه نمي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.22134s, 18q