بازديد ازبرنامه‌هاي يونيسف درسفرهاي استاني آتي

۱۳۸۸/۰۷/۱۲ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 17549
بازديد ازبرنامه‌هاي يونيسف درسفرهاي استاني آتي
نمايندگان سازمان جهاني بهداشت (WHO)، صندوق كودكان ملل متحد (UNICEF)، صندوق جمعيت ملل متحد (UNFPA)، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرايم سازمان ملل متحد (UNODC)، كميسارياي پناهندگان (UNHCR) و برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) در ديدار با دكتر وحيد دستجردي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشورمان، ضمن تشكر از برگزاري اين نشست به بيان وظايف، اهداف و برنامه‌هاي سازمان متبوع خود پرداختند و براي انجام برنامه‌هاي بهداشتي مشترك با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اظهار علاقه‌مندي كردند.

بنا براين گزارش، دكتر وحيد دستجردي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در اين نشست، ضمن ابراز خوشحالي از همكاري با سازمان‌هاي بين‌المللي، آمادگي اين وزارتخانه را براي توسعه بيشتر تعاملات در حوزه سلامت با سازمانهاي بين‌المللي اعلام كرد.

وي به حضور خود در وزارت بهداشت همزمان با تصويب برنامه پنجم توسعه اشاره كرد و ضمن تاكيد بر توسعه و تعميق روابط و همكاريها، ابراز اميدواري كرد كه با تشكيل جلسات مشترك با نمايندگان سازمان‌هاي بين‌المللي براي نيل به اهداف برنامه پنجم توسعه، تلاش بيشتري صورت گيرد.

دكتر وحيد دستجردي ضمن قدرداني از اقدامات و برنامه‌هاي صورت گرفته توسط صندوق كودكان ملل متحد (يونيسف) آمادگي وزارت بهداشت را براي بازديد از برنامه‌هاي يونيسف در سفرهاي استاني آتي اعلام داشت.

دكتر دستجردي همچنين ضمن تاكيد بر تعاملات بيشتر با دفتر مقابله با مواد مخدر و جرايم سازمان ملل متحد (UNODC) گفت: خوشبختانه در برنامه‌هاي اين دفتر به موضوع اعتياد، از نظر پزشكي و روانشناسي توجه شده است.

وي گفت: امروز جمهوري اسلامي ايران به عنوان يك سپر و مانع در مقابل مواد مخدر عمل كرده است و مانع از توسعه آن در دنيا شده است.

وي خاطرنشان كرد: اگر عزم مديران ما در 30 سال گذشته نبود وضعيت مواد مخدر در دنيا بسيار وخيم‌تر از امروز مي‌شد.

وزير بهداشت همچنين از برگزاري اجلاس ديپلماسي سلامت با همكاري وزارت امور خارجه در 6 ماه آينده خبرداد و خواستار همكاري سازمانهاي بين‌المللي براي برگزاري اين اجلاس شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.76639s, 18q