یک متخصص تغذیه هشدار داد

مصرف داروهای لاغری می‌تواند موجب ایست قلبی شود

۱۳۸۸/۰۷/۱۳ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 17563
مصرف داروهای لاغری می‌تواند موجب ایست قلبی شود
دکتر ناصر کلانتری در گفتگو با سامانه خبری «سلامت‌نیوز»، با اشاره به افزایش میزان مصرف داروهای غیر استاندارد لاغری در جامعه گفت:«تقریبا تمامی داروهایی که تحت عنوان داروی ضدچاقی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، دارای عوارض پس از مصرف هستند.»

وی افزود:« آکادمی بهداشت امریکا و یا FTتنها 2دارو که جذب چربی‌ها در بدن را مختل می‌کنند برای تسهیل در رژیم غذایی افراد تایید کرده است که این داروها نیز باید با ویتامین‌هایی نظیر A وE،Dمورد استفاده قرار گیرد تا مشکلی به جهت کاهش میزان مصرف ویتامین‌ها در بدن ایجاد نشود.»

این متخصص تغذیه با اشاره به انجام برخی از عمل‌های جراحی که برای کوچک کردن اندام‌های موثر در چاقی انجام می‌شود، تصریح کرد:« برخی از افراد نیز اقدام به عمل‌های جراحی برای کوچک کردن معده و یا دیگر بخش‌های بدن خود می‌کنند که انجام این عمل‌های جراحی نیز نمی‌تواند لاغری پایداری را برای آنها به همراه داشته باشد.»

وی تاکید کرد:«معده انسان دارای قابلیت انبساطی و انقباضی است که با افزایش مصرف مواد غذایی می‌تواند مجددا به حالت اولیه خود بازگردد.»

کلانتری ادامه داد:« تنها افرادی که دارای بیماری چاقی هستند و احتمال مرگ آنها با این بیماری زیاد است امکان کوچک کردن معده خود را دارند.»

وی متذکر شد:« اصرار بر مصرف داروهای لاغری می تواند سیستم عصبی افراد را دچار مشکل کند و عملکرد شریان‌ها و اندام‌های حیاتی بدن را با اخلال مواجه کند.»

این استاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد:«اثرات جانبی و مضر مصرف داروهای لاغری بیش از اثرات مفید آن است.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.01595s, 20q