تحقق عدالت در سلامت در اولویت برنامه های وزارت بهداشت قرار دارد

۱۳۸۸/۰۷/۱۳ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 17570
تحقق عدالت در سلامت در اولویت برنامه های وزارت بهداشت قرار دارد
دکتر وحید دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختتامیه پنجمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح با بیان این مطلب افزود: عدالت در ارائه خدمات مربوط به دهان و دندان در دو قالب پوشش خدمات و کیفیت خدمات محقق می‌شود.

وی توزیع عادلانه دندانپزشکان در سطح کشور با اولویت مناطق محروم، ارائه بسته آموزش همگانی بهداشت و سلامت دهان و دندان به مردم در سطوح مختلف نظام سلامت و تعیین تعرفه مناسب جهت خدمات دندانپزشکی را از جمله راهکارهای تحقق عدالت در خدمات مربوط به دندانپزشکی عنوان کرد و در این خصوص اظهار داشت: خدمات دندانپزشکی باید با در نظر گرفتن نرخ تورم و همچنین حفظ حقوق عادلانه بیمار و دندانپزشک، تعرفه‌گذاری شود.

وزیر بهداشت همچنین تدوین برنامه برای ادغام خدمات بهداشت و دهان در برنامه پزشک خانواده را از جمله برنامه‌های آتی وزارت بهداشت عنوان کرد و در این خصوص بر تعامل بیشتر وزارت رفاه و سازمانهای بیمه‌گر با این وزارتخانه تاکید کرد.

وی در ادامه بر ضرورت افزایش پوشش بیمه‌ای خدمات دندانپزشکی به خصوص در مورد درمانهایی مانند جراحی، ارتودنسی و پروتز اشاره کرد و گفت: این‌گونه خدمات دندانپزشکی هم ‌اکنون جزء درمانهای زیبایی محسوب می‌شوند و تحت پوشش کامل بیمه‌ها قرار ندارند.

پیشتر رسانه‌ها به نقل از وزیر بهداشت از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات دندانپزشکی نظیر جراحیها، پروتز و ارتودنسی خبر داده بودند که بر اساس اظهارات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحت پوشش بیمه قرارگرفتن اینگونه خدمات دندانپزشکی جزو برنامه‌هایی است که وزارت بهداشت آن را پیگیری خواهد کرد.

دستجردی همچنین در تبیین کیفیت خدمات دندانپزشکی که به گفته وی یکی از دیگر از راهکارهای تحقق عدالت در ارائه خدمات دندانپزشکی محسوب می‌شود گفت: تقویت علمی دانشکده‌های دندانپزشکی مناطق محروم با هدف افزایش توان تخصصی دندانپزشکان بومی همان مناطق ضروری است.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که در قبل از انقلاب اسلامی تعداد دانشکده‌های دندانپزشکی حدود پنج دانشکده بوده است و در حال حاضر این تعداد پنج برابر شده و به 15 دانشکده افزایش یافته است گفت: بی‌تردید افزایش ظرفیت پذیرش دستیار در دوره‌های تخصصی دندانپزشکی در ارتقاء کیفیت خدمات دندانپزشکی موثر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16577s, 18q