هيچ عطاري مجاز به تجويز يا عرضه دارو نيست

۱۳۸۸/۰۷/۱۴ - ۱۴:۱۶ - کد خبر: 17591
هيچ عطاري مجاز به تجويز يا عرضه دارو نيست
دكتر محمود بيگلر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي ايران با بيان اين مطلب اظهار داشت: عطاري محل و مكاني براي تجويز دارو نيست.

وي افزود: عطاري‌ها موظف هستند، تمامي فرآورده‌هاي گياهي را بدون هيچ گونه تغيير و دست زدن به محتويات و تركيبات آن به مردم عرضه كنند.

دكتر بيگلر يادآور شد: بيشتر افرادي كه در عطاري‌ها كار مي‌كنند، افراد غيرمتخصص و با سطح سواد بسيار پايين هستند و اطلاعات كاملي از تشخيص و نحوه درمان بيماري‌ها ندارند.

وي با بيان اين مطلب كه در حال حاضر بيش از سه هزار عطاري در تهران بزرگ داير شده است، ادامه داد: تمامي عطاري‌ها فاقد مجوز تجويز و يا نسخه پيچيدن هستند و نمي‌توانند به بيمار دارويي با محتويات گياهي بدهند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي ايران خاطرنشان كرد: عطارها تنها مي‌توانند فرآورده‌هاي طبيعي را بدون تغيير شكل (قرص، شربت، آسياب شده) در اختيار افراد قرار دهند.

دكتر بيگلر با اشاره به اين كه تجويز بي قاعده و قانون داروهاي گياهي در عطاري‌ها، روز به روز بيشتر مي شود، گفت: عطاري‌ها بايد مواد طبيعي مانند "شمبليله" را به شكل طبيعي و آن طور كه هست و با همان خواص به بيماران بفروشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
mehdi
بگذارید مردم قضاوت کنندتشخیص عطار پیر بیسواد بهتر از دکترمتخصص.امار کشته شدگان به دست کدام بیشتر است دکتر یا عطار.
7.51464s, 19q