اجراي پايلوت مدارس مروج سلامت ازامسال

۱۳۸۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 17614
اجراي پايلوت مدارس مروج سلامت ازامسال
با بيان اين كه نظام جمع‌آوري داده‌هاي رفتارهاي آسيب‌رسان در گروه سني 6 تا 18 ساله‌هاي كشور، بر هفت رفتار آسيب‌رسان از جمله خشونت، تغذيه ناصحيح، فعاليت بدني ناكافي و مصرف سيگار تاكيد دارد، گفت: به نوعي مي‌توان گفت اين طرح براي اولين دركشور به اجرا درآمده است. بر اساس اين طرح، روند رو به افزايش يا كاهش رفتارهاي پرخطر در نوجوانان و جوانان كشور مورد ارزيابي قرار گرفته و پايش مي‌شود.

وي با بيان اين كه اين طرح در سال گذشته در مورد ده هزار دانش‌آموز انجام شد، ادامه داد: براي امسال نيز چگونگي روند رفتارهاي پرخطر در مورد پنج هزار دانش‌آموز انجام شده، اما هنوز داده‌هاي مربوط به آن به طور كامل در سيستم نرم افزاري وزارت بهداشت وارد نشده و دانشگاه‌ها در حال ورود داده‌ها هستند.

دكتر اردلان همچنين از تدوين دستورالعمل مدارس مروج سلامت خبر داد و در اين باره گفت: دستورالعمل‌هاي اجرايي اين طرح نوشته شده و در سال جاري پايلوت مي‌شود. مدارس مروج سلامت از رويكرد همه جانبه‌نگري برخوردارند كه تاكيد عمده‌ آن ارتقا سلامت گروه هدف است. گروه هدف مدارس مروج سلامت تنها دانش‌آموزان نيستند بلكه والدين و معلمان را نيز شامل مي‌شود.

رييس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت، با اشاره به تدوين و ابلاغ دستورالعمل پيشگيري از بيماري‌هاي واگيردار خاص مانند آنفلوآنزاي A در دانشگاه‌ها و مدارس كشور، گفت: اين دستورالعمل‌ها با برنامه‌ريزي‌هاي اجرايي زمان‌بندي شده و با همكاري مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالي كشور ساماندهي شده و به دانشگاه‌ها و مدارس كشور ابلاغ شده است. آموزش‌هاي لازم در اين زمينه ميان گروه آموزشي وزارتخانه‌هاي بهداشت و آموزش و پرورش و آموزش عالي در حال انجام است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.70038s, 18q