پسرها ديرتر از دخترها توالت رفتن را ياد مي‌گيرند

۱۳۸۸/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۵ - کد خبر: 17629
پسرها ديرتر از دخترها توالت رفتن را ياد مي‌گيرند
سن دستيابي كودكان به مهارتهاي توالت رفتن و كنترل ادرار بسيار متغير است. گاه تغيير شرايط محيطي مانند به دنيا آمدن يك كودك جديد و يا آغاز مدرسه مي‌تواند كودك را مضطرب كند و يادگيري توالت رفتن را به تاخير بياندازد.

كودكاني كه والدين آنها ديرتر توالت رفتن و كنترل ادرار را در كودكي فرا گرفته‌اند به احتمال زياد خود نيز ديرتر بتوانند كنترل قابل اطميناني بر ادرار به دست آورند. جز در مواردي كه مشكلات جسمي وجود دارد، آموزش توالت رفتن سير طبيعي خود را طي خواهد كرد و فشارهاي وارده از سوي والدين نمي‌تواند اين روند را تسريع كند.

يادگيري كنترل ادرار و مدفوع بخشي از تكامل كودك است. نخست كنترل مدفوع، سپس كنترل ادرار در طول روز و در نهايت كنترل ادرار طي شب كامل مي‌شود. سعي نكنيد پيش از آماده شدن كودك به او توالت رفتن را بياموزيد.

حداقل سن براي آغاز آموزشي توالت رفتن به كودك، 18 ماهگي است و معمولا پسرها ديرتر از دخترها توالت رفتن را ياد مي‌گيرند. توصيه مي‌شود پس از 18 ماهگي كودك را با لگن آشنا كنيد. به اين صورت كه هنگام تعويض پوشك بچه او را روي لگن بنشانيد. همچنين به والدين توصيه مي‌شود كودك را به استفاده از لگن تشويق كرده و لگن را در محلي نزديك و مناسب قرار دهيد تا كودك به سرعت به آن دسترسي داشته باشد.

كودك را پس از صرف غذا و يا در مواقع خاصي كه مي‌دانيد نتيجه مطلوب بيشتر است، روي لگن بنشانيد و بهتر است از پوشك‌هايي استفاده شود كه امكان بالا و پايين كشيدن آن براي كودك وجود داشته باشد. پس از آن كه كودك به صورت اطمينان‌بخش از لگن استفاده كرد، در مرحله بعد استفاده از توالت معمولي را آموزش دهيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38784s, 18q