نگاه نادرست جامعه به پرستاران مرد موجب كاهش گرايش مردان به اين رشته شده است

۱۳۸۸/۰۷/۱۸ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 17649
نگاه نادرست جامعه به پرستاران مرد موجب كاهش گرايش مردان به اين رشته شده است
شعله گله‌دار در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: فارغ‌التحصيلان مرد در رشته پرستاري به دليل تامين نشدن از نظر مالي، به مشاغل غيرمرتبط مانند كار در شركت‌هاي بيمه روي مي‌آورند.

وي تصريح كرد: بسياري از پرستاران مرد ترجيح مي‌دهند در شركت‌هاي بيمه و يا شركت‌هاي تبليغاتي دارو و محصولات بهداشتي مشغول شوند، زيرا پرستاران مرد كه نان‌آور خانواده هستند، به صورت شبانه روز و با سختي فراوان و در شرايط سخت كار مي‌كنند ولي از نظر مالي تامين نمي‌شوند.

گله‌دار افزود: همچنين جامعه به شغل پرستاري به عنوان يك شغل زنانه نگاه مي‌كند و بسياري از پسرهايي كه در رشته پرستاري قبول مي‌شوند، يا براي تحصيل در اين رشته ثبت نام نمي‌كنند و يا خيلي زود انصراف مي‌دهند.

وي خاطرنشان كرد: اين نوع نگاه نادرست جامعه به پرستاران مرد موجب كاهش گرايش مردان به تحصيل و كار در اين رشته شده است.

رئيس سازمان نظام پرستاري خوزستان اضافه كرد: در گذشته پذيرش دختر و پسر در رشته پرستاري سهميه‌بندي بود، به اين صورت كه 50 درصد ورودي‌هاي رشته پرستاري را پسرها و 50 درصد را دخترها تشكيل مي‌دادند ولي با حذف سهميه پذيرش، ميزان ورودي دخترها در رشته پرستاري به شدت افزايش و ميزان پسرها كاهش يافت.

وي بيان كرد: در حال حاضر در بخش مردان بيمارستان‌ها پرستاران زن مشغول به كار هستند و اين موضوع، مطلوب سازمان نظام پرستاري نيست و شرايط ايده‌آل شرايطي است كه در بخش مردان، پرستار مرد و در بخش زنان نيز پرستار زن مشغول به كار شود.

گله‌دار گفت: در حال حاضر نمي‌توانيم به دليل كمبود پرستار مرد، كار نكنيم و مجبور هستيم در بخش مردان از پرستار زن استفاده كنيم.

وي ادامه داد: نياز است كه در بخش مردان از پرستار مرد استفاده شود و نيمي از سيستم پرستاري را مردان تشكيل دهند، ولي با وجود شرايط نامناسب فعلي اين كار امكان پذير نيست.

رئيس سازمان نظام پرستاري خوزستان اضافه كرد: برابري تعداد پرستاران مرد و زن در سيستم پرستاري كشور با رسيدگي بيشتر به وضعيت پرستاران، سامان‌دهي وضعيت استخدام‌ها و اصلاح نگاه جامعه به پرستاران مرد تامين خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27475s, 18q